نهادینه شدن امر به معروف از فساد در جامعه جلوگیری می کند

 

به گزارش خبر‌گزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، حجت‌الاسلام رضا مصباح امام جمعه شهرستان فامنین در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان فامنین گفت‌: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ترویج فساد، فحشا و بی بند و باری در جامعه جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضروریست و ماه‌های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت برای نهادینه کردن این واجب دینی است، ابراز کرد: فعالیت‌های خوبی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان فامنین انجام گرفته است.

حجت‌الاسلام مصباح اضافه کرد‌: توسعه فرهنگی و اخلاقی جامعه در گرو عمل به این فریضه است و توجه و احساس مسئولیت کردن افراد به این دو فریضه مهم الهی، باعث می‌شود از آسیب‌های فرهنگی و اعتقادی مردم به خصوص نسل جوان جلوگیری شود.

ظاهر پورمجاهد، فرماندار شهرستان فامنین نیز در ادامه این نشست با تأکید بر اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد: نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توطئه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی می‌کند.

وی با بیان اینکه تمامی جوانب، اهداف و برنامه‌ها در موضوع احیاء امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در مقوله تذکر لسانی باید فراگیر و جهادی باشد، افزود: اجرای این فریضه از ترویج فساد، فحشا و بی‌بند و باری جلوگیری می‌کند بنابراین مبلغان دینی و مسوولان فرهنگی شهرستان باید در ترویج این واجب الهی بکوشند زیرا این واجب حصار و دژی محکم برای اجرای سایر واجبات است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + پنج =