امر به معروف و نهی از منکر مختص ماه رمضان نیست

 

به گزارش خبرگزاری مرصاد نیوز آیت الله سید عباس میریونسی امام جمعه اسبق کنگاور در گفتگو با سرویس دین و اندیشه شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین است و جزء وظایف اصلی مسلمانان به شمار می رود لذا باید برای نهادینه کردن این فریضه الهی و ترویج آن بین آحاد مردم از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنیم.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط اختصاص به ماه رمضان ندارد تاکید کرد: اگر در طول سال به این مسأله اهمیت داده شود و آن را در کشور تقویت نماییم، نتیجه آن را در ماه مبارک رمضان می توانیم مشاهده کنیم و شاهد روزه خواری و هتک حرمت نباشیم.

این استاد اخلاق همچنین بیان داشت: کسانی که به ترویج امربه معروف و نهی از منکر اقدام می کنند باید خود نسبت به معروفات و منکرات شناخت کافی داشته باشند.

آیت الله میریونسی به شرایط آمران به معروف و ناهیان از منکر اشاره و تصریح کرد: افرادی که به انجام امر به معروف و نهی از منکر می پردازند باید خود الگوی عملی برای مردم باشند و از هرگونه رذائل اخلاقی بدور باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش جنگ نرم در جامعه ضروری است با اتحاد و همبستگی، آموزه های دینی را جایگزین نقشه های شوم دشمنان کنیم تا از انحراف جوانان جلوگیری شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + ده =