برخی ناهنجاری ها در جامعه سازماندهی شده است

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه»،‌ حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی، در گردهمایی فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن همایش های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر در استان قم، خاستگاه انقلاب، بر حسب وظیفه، گروه هایی را تشکیل داده و انجام خدمت می کنند.

وی با بیان این که تذکر زبانی و داشتن زبانی نرم و دلسوزانه نقش زیادی در امر به معروف و نهی از منکر دارد، گفت: تلاش ما باید این باشد که نگذاریم قبح منکرات شکسته شود و مردم به سمت معروف ها و نیکی ها گرایش پیدا کنند، از این رو بهترین ابزاری که در دست ما می تواند باشد، تذکر لسانی با زبانی نرم است.

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تشکیل ناصحین در قم گفت: زمانی که این نهاد دینی تشکیل شد، در ابتدای فعالیت بیش از دو هزار نفر اعلام آمادگی برای فعالیت و همکاری داشتند که در این راستا در مساجد، ادارات، اصناف و…، گروه های ناصحین تشکیل شد و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تلاش می کردند.

وی با اشاره به عدم حمایت ها از آمران به معروف و ناهیان از منکر و ضربه زدن به فعالیت های آنها در گذشته گفت: امروزه با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، پشتوانه قانونی از این افراد وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی افزود: قانون از تذکر لسانی آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می کند و مراحل بعدی این فریضه الهی بر عهده حاکمیت است.
وی در ادامه درباره هماهنگی و انسجام گروه های فعال در عرصه امر به معروف و نهی از منکر گفت: شایسته است جلسات مشترکی برگزار شود که در آن مشکلات و معضلات رفتاری در جامعه بررسی شده و کانون های منکرات شناسایی شوند.

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود، نمایندگانی در این شورا حضور دارند که همفکری می کنند و موجب می شود کارهای بزرگتری در عرصه امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود.

وی تقسیم کار و استفاده از ظرفیت های موجود در نهاد های مختلف را از دیگر آثار و برکات تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی در پایان افزود: درباره بروز ناهجاری های رفتاری و دینی در جامعه، اگر بی تفاوت باشیم، خطری بزرگ ما و خانواده های ما را تهدید می کند. امروزه مراجع تقلید، علما و مردم مؤمن و متدین نسبت به بروز برخی هنجارشکنی ها از سوی افرادی که گویا برخی از آنها نیز سازماندهی شده است، نگران هستند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =