اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی باید در رفتار مردم ایجاد شود

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، محمدحسن قدیری ابیانه، مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام و عضو شورای بین الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی شب گذشته در آیین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران که در دانشگاه اراک برگزار شد، بیان کرد: موضوع مهم اقتصاد مقاومتی و تحقق این مهم، ضرورت است که باید در رأس تمامی امور قرار گیرد.

*مردم در برابر برنامه های اقتصاد مقاومتی مسوول هستند

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه همگان باشد، گفت: تمامی مردم ایران اسلامی در تمامی لایه های اجتماعی و اقشار مختلف در قبال اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی مسوول هستند و باید در این مسیر گام بردارند.

قدیری ابیانه با بیان اینکه پرهیز از اسراف از مفاد مهم اقتصاد مقاومتی است، گفت: تمامی مردم ایران اسلامی مخاطب اقتصاد مقاومتی هستند و در این مسیر باید اقدام و عمل در رفتار و بینش مردم ایجاد شود و دولت نیز باید آن را فرماندهی کند.

*اقتصاد مقاومتی باید برای مردم، تشریح شود

این مقام مسوول با اشاره به اینکه پیوند با تولید درون زا می تواند اهداف اقتصاد مقاومتی را رقم بزند، خاطرنشان کرد: اگر هر ایرانی در روز ۱۰ هزار ریال صرفه جویی کند این رقم در یک سال معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال می شود.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید برای مردم، تشریح و تبیین شود، خاطرنشان کرد: محقق شدن اقتصاد مقاومتی در کشور می تواند نقشه های شوم دشمنان و بدخواهان را نقش بر آب کند.

*تنبلی اجتماعی بیماری ناگواری است

قدیری ابیانه در ادامه با اشاره به اینکه تنبلی سبب می شود تا انسان ها در کارهای خود موفق نباشند و با مشکلات رو به رو شوند، گفت: تنبلی اجتماعی بیماری ناگواری است که در بسیاری از بخش ها حاکم شده و باید برای درمان آن راهکارهای موثر اندیشید.

این مقام مسوول با تأکید بر اینکه ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور، پیشرفت جامعه را به همراه دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه دانشجویان ایرانی به آموزش های تئوری روی آورده اند و کتابخوانی به مفهوم دانامحوری را کمتر در برنامه های خود دارند و در کشوری مثل چین فرهنگ کتابخوانی و اجرایی کردن تجارب مفید دیگران، تبیین و گسترش یافته است.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام در ادامه با بیان اینکه امروز کشور چین توانسته است در دنیا بازار اشتغال های خرد و گوناگون را در دست داشته باشد، گفت: کشور چین ایده سازی و تبدیل آن به عمل را به عنوان تکلیف خود تعریف کرده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =