انجام صحیح امر به معروف و نهی از منکر از واجبات رفتاری مومن

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد،حجت الاسلام محمد فخرالدینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد به مناسبت روز تبلیغ واطلاع رسانی دینی، ضمن اشاره به «ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی»، گفت: امر به معروف ونهی از منکر نوعی حساسیت عمومی در برابر گناه است؛ چرا که از پیشروی فرد و جامعه به سوی بی بندوباری وسقوط جلوگیری می‌نماید.

وی به تبیین آثار حفظ حجاب در جامعه اسلامی پرداخت و اظهار داشت: «مسأله حجاب» از جمله مسائلی است که اسلام به آن بسیار سفارش نموده است و جامعه‌ای که زنان در آن حجاب اسلامی را رعایت نمایند، کمتر گرفتار فساد وگمراهی خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف استان یزد با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «از دامن زن مرد به معراج می‌رود»، تصریح کرد: زن با رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و امنیت و آرامش خاطر را به ارمغان آورده و نیز زمینه رشد معنوی مردان را فراهم می‌سازد.

حجت الاسلام فخرالدینی عدم رعایت قوانین و شئونات اسلامی از سوی توریست‌ها را اقدامی ناشایست دانست و تصریح کرد: باید توجه داشت «ولنگاری فرهنگی» از دغدغه‌های بسیار مهم مقام معظم رهبری است و مقصود و مراد ایشان از ولنگاری فرهنگی بی‌تفاوتی و بی‌اعتنایی برخی مسؤولان نظام به خطر تهاجم فرهنگی است.

این مقام مسؤول، بی حجابی‌، مُدگرایی‌، اعتیاد، بیکاری، میزان بالای طلاق و بسیاری از این موارد را حاصل تأثیرات منفی رفت و آمد گردشگران داخلی و خارجی در فرهنگ بومی شهرستان دانست و افزود: تهاجم فرهنگی وقتی به‌ وجود می‌آید که فرهنگ درون‌زا و داخلی دچار مشکل شده ‌باشد؛ از این رو انتظار می‌رود جلوی این اتفاقات ناشایست که سنخیتی با فرهنگ دارالعباده ندارد گرفته شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن گلایه از عملکرد برخی نهادهای فرهنگی و فقدان تفکر واحد در این زمینه خاطرنشان کرد: این خونسردی و بی‌اعتنایی و عدم برنامه‌ریزی وآگاهی لازم از سوی وزارت کشور باعث شده است که فرهنگ کشور مورد هجمه قرار گرفته وارد سیلاب نفوذ فرهنگی دشمن شود که در این زمینه فکر اساسی لازم است.

حجت الاسلام فخرالدینی با اشاره به ضرورت مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی، اذعان کرد: طرح آموزشی طلایه‌داران، ویژه ضابطین در ستاد امر به معروف و نهی از منکر یزد برگزار می‌شود که آنها باید از ویژگی خاصی در زمینه‌های اخلاق، گفتار، رفتار و عمل برخودار باشند تا تاثیر گذار شده و دیگران از آنها الگو بگیرند.

این مقام مسؤول فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» را وظیفه‌ همگانی دانست وخاطرنشان کرد: همان طور که نماز و روزه از واجبات مسلمانان است،‌ انجام صحیح امر به معروف و نهی از منکر هم از واجبات رفتاری مومنان محسوب می‌شود.

حجت الاسلام فخرالدینی در پایان گفت: از همگان انتظار می‌رود امر به معروف و نهی از منکر را به طریقه قلبی وزبانی در دستور کار خود قرار دهند تا اقدامات هنجارشکن وخلاف شرع به طور کلی در جامعه رخت بربندد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =