لزوم هم‌اندیشی مجموعه‌های فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در گردهمایی فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با بیان اینکه بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه اسلامی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: هماهنگی و انسجام دست‌اندرکاران متولی امر به معروف و نهی از منکر در پیشبرد اهداف جامعه اسلامی تاثیر بسیاری دارد.

وی با اشاره به فعالیت بخش‌های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر با عناوین مختلف تصریح کرد: نخستین مجموعه در این عرصه با دستور امام خمینی(ره) و عنوان ناصحین شکل گرفت و شخصیت‌های برجسته برای لبیک به ندای بنیان‌گذار کبیر انقلاب با پرهیز از تشریفات در این گروه به دنبال افزایش محتوا بوده‌اند.

این مقام مسوول از دغدغه‌های امام خمینی(ره) در عرصه امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد و گفت: تاکنون جمعیت قابل توجهی در این عرصه فعالیت داشته و در راستای تحقق آموزه‌های دینی گام برداشته‌اند.

سعیدی وجود فضای مذهبی و ماندگاری دیانت و غیرت در شهر قم را از برکات فعالیت آمران به معروف و ناهیان از منکر در این شهر دانست و عنوان کرد: ائمه اطهار(علیهم السلام) از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر حمایت معنوی می‌کنند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی در حوزه امر به معروف و نهی از منکرات دستورات مشخصی را برای مسوولان جامعه اسلامی مطرح کرده‌اند، یادآور شد: مجموعه‌های فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید طی نشست‌هایی هم‌اندیشی کرده و اهداف، ظرفیت‌ها و اقدامات خود را گزارش دهند چرا که این اقدام سبب هم‌افزایی، تعامل و افزایش قدرت این مجموعه‌ها می‌شود.

وی رسیدن به وحدت رویه و انسجام کار را از دیگر دستاوردهای نشست‌های مذکور برشمرد و اضافه کرد: اینکه گروه‌ها در مجموعه خاصی ادغام شوند مناسب نیست اما مشارکت و استفاده از ظرفیت با حفظ جایگاه‌ها و مسوولیت‌ها اقدام قابل تقدیری است.

سعیدی با بیان اینکه مجموعه‌ها نباید نسبت به اخبار یکدیگر بی‌اطلاع باشند، گفت: به برکت هم‌افزایی، انسجام و وحدت، این مجموعه‌ها از تفرقه دور می‌شوند و عملکرد جزیره‌ای آنها به تقسیم کار معقول تبدیل می‌شود به همین علت باید برای نشست فصلی مجموعه‌های امر به معروف و نهی از منکر هم‌اندیشی لازم انجام شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =