امر به معروف بهترین روش کاهش جرم در جامعه است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، حجت‌الاسلام مختارنیا، رئیس عقیدتی ـ سیاسی انتظامی شهرستان کبودرآهنگ، چهارشنبه، دوم تیرماه در جمع پرسنل انتظامی این شهرستان عنوان کرد: قوام جامعه در گرو عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین واجبات اجتماعی اسلام بوده و اگر این اصل در جامعه نهادینه شود جرائم به طور چشمگیری کاهش می‌یابد و در واقع می‌توان گفت که امر به معروف و نهی از منکر بهترین روش کاهش جرم در جامعه است.

حجت‌الاسلام مختارنیا بیان کرد: نیروی انتظامی وظیفه‌اش ایجاد نظم، انضباط، امنیت، آرامش و مقابله با هنجار شکنی‌هاست که اینها هر کدام می‌تواند به مثابه امر به معروف یا نهی از منکر باشد، خوشبختانه مجموعه پلیس در راستای انجام وظایف ذاتی خود، از قدرت امر به معروف و نهی از منکر بالایی برخوردار است و دائما این فریضه الهی را به طور مستقیم و غیر مستقیم در سطح جامعه به طرق مختلف اجرا می‌کند.

این مقام مسوول با تأکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر درجامعه اظهار کرد: قوام جامعه بر پایه امر به معرف ونهی ازمنکر بنا شده و اگر به این فریضه الهی عمل نشود فساد و تباهی همه جا را فرا می‌گیرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را تکلیف شرعی و وظیفه ای همگانی عنوان کرد و گفت: امروز عمل به این فریضه دینی بیش از هر زمان دیگری اهمیت داشته و می‌تواند در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی تأثیر‌گذار باشد و فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی عملا باید در این خصوص الگو و فرهنگ ساز باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 13 =