ترویج فساد توسط شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از ستاد گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در درس تفسیر سوره عنکبوت با اشاره به اینکه انسان‌ها در زندگی آزمایش می‌شوند، اظهار کرد: زندگی حضرت نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و … به عنوان پیامبرانی که آزمایش‌های مهمی را گذراندند، در قرآن بیان شده است.

وی بر درس گرفتن از زندگی پیشوایان دینی تاکید کرد و افزود: زندگی پیشوایان دین را باید الگوی خود قرار داده و افراد در حد توان، آنها را انجام دهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آزمایش بسیار سخت و خسته‌کننده نوح در سوره عنکبوت بیان شده است، تصریح کرد: ۹۵۰ سال حضرت نوح قوم خود را تعلیم داد ولی فقط ۸۰ نفر به نوح گرویدند و سرانجام خداوند غضب کرد و طوفان نازل شد و تنها نوح و اصحاب او نجات پیدا کردند.

قربانی ادامه داد: خداوند غرق شدن قوم نوح را نشانه‌ای برای عالمیان قرار داد و اگر این رفتار در دوران‌های مختلف باشد، اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه حضرت نوح پس از آدم و ادریس مبعوث به رسالت شد، تصریح کرد: قوم حضرت نوح حاضر به شنیدن حرف حق نبودند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به استکبار ورزیدن قوم نوح اشاره کرد و گفت: قوم نوح خود را برتر دانسته و پیامبرشان را تحقیر کردند.

قربانی با بیان اینکه جامعه به حدی فاسد بود که حضرت نوح نمی‌توانست همسر و فرزند خود را هدایت کند، خاطرنشان کرد: این امر نشان می‌دهد زمانی که جامعه فاسد شود حتی فرزند مرجع تقلید نیز فراری می‌شود.

وی به ترویج فساد توسط شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی در دنیای کنونی اشاره کرد و یادآور شد: در دنیای امروز آزادی‌ها را به گونه‌ای معرفی کردند که فرزندان در مقابل پدر، مادر، پیامبر و دستورات خدا می‌ایستند.

امام جمعه رشت با هشدار نسبت به ترویج فساد در جامعه، متذکر شد: اگر این روند در جامعه ادامه پیدا کند خداوند با کسی عقد اخوت نبسته و همه را نابود می‌کند زیرا فلسفه آفرینش تربیت و رشد انسان است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهارده =