همه قوا در قبال امر به معروف و نهی از منکر مسؤولند

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین سبحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گنبد کاووس، اظهار داشت: در حکومت ما که پسوند اسلامی دارد، بابستی عمل به فرایض دینی مورد توجه ویژه مسؤولان که از نظام حقوق می گیرند، قرار گیرد.

وی، روزه خواری در ملاء عام، گسترش بدحجابی و گرفتن حقوق های غیر متعارف و بسیار بالا را از مصادیق منکرات در جامعه دانست و گفت: حکومت اسلامی باید با این منکرات به شدت برخورد کند زیرا امر به معروف و نهی از منکر، دستور قرآنی است و تعارف بردار نیست.

سبحانی، اضافه کرد: امروز فقط رهبری انقلاب فریاد مبارزه با مفاسد و منکرات را می زنند و سایر قوا دراین خصوص کمتر توجه می کنند.

وی، رعایت پوشش اسلامی را از معروف های مهم درجامعه دانست و تصریح کرد: اگر در این خصوص فقط کارکنان ادارات و نهادهای دولتی پوشش اسلامی را رعایت کنند، بخش زیادی از مشکل بدحجابی درجامعه رفع می شود.

امام جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: تنها با بخشنامه و قانون روی کاغذ، مشکل منکرات در جامعه حل نمی شود و بایستی اراده جمعی و کافی ازسوی مسوولان دراین خصوص وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی به مساله روزه خواری در ملاء عام نیز اشاره کرد و گفت: در گذشته افرای که به دلایلی نمی توانستند روزه بگیرند حتی در منزل خود نیز شرم داشتند جلوی افراد روزه دار چیزی بخورند اما امروز برخی افراد وقیحانه در ملاء عام روزه خواری می کنند.
وی با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با روزه خواری در ملاء عام، افزود: روزه خواری در ملاء عام دهن کجی به اسلام است و نیروی انتظامی و دادستانی باید دراین خصوص ورود نمایند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس نیز در این جلسه افزود: برای انجام اقدامات میدانی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، معاونت های تشکل های مردمی، فرهنگی و برنامه ریزی، در ادارات دولتی و ادارات نظامی تشکیل شده که هر کدام از این معاونت ها نیز دارای سه مدیریت و هر مدیریت نیز دارای پنج تا ۱۰ گروه اجرایی است.

سرهنگ دوم علی لشکر بلوکی گفت: فعالیت های این معاونت ها و برنامه های اجرایی و تخصصی آنان از هفته آینده با بحث نظارت و بازرسی از ادارات و نهادهای گنبدکاووس درحوزه اقدامات انجام شده درباره فریضه امر به معروف و نهی از منکر آغاز می شود.

سرهنگ لشکربلوکی اضافه کرد: ناهنجاری های اجتماعی رو به افزایش است و بایستی با احساس مسؤولیت تمامی اعضا و انجام اقدامات میدانی نسبت به پیشگیری و کاهش آن در جامعه اقدام نمود.

وی همچنین از برگزاری همایش بزرگ عفاف و حجاب ۱۵ هزار نفری روز ۲۴ تیرماه امسال در گنبدکاووس خبر داد و گفت: ناحیه مقاومت بسیج سپاه برنامه های فرهنگی زیادی درسطح شهرستان درحال انجام دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 9 =