امر به معروف و نهی از منکر یک امر اجتماعی در جهت سالم سازی جامعه است

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام محمد سوری روز چهارشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پلدختر افزود: امر به خوبی ها و نهی از منکرات در حقیقت جامعه را به سمت خیر، نیکی، برکت، فلاح و رستگاری، صلح و آرامش رهنمون می سازد.

وی گفت: اگر کسی توان انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشد اما نسبت به انجام آن بی تفاوت باشد مانند مرده ای در میان زندگان است.

حجت الاسلام سوری امر به معروف و نهی از منکر را یکی از فرایض و مباحث مهم در ابعاد مختلف برشمرد و افزود: اگر قبح گناه از بین برود و بی تفاوت باشیم به طور قطع دامنگیر همه ما خواهد شد و امر به معروف و نهی از منکر به صورت تدریجی و مستمر نیز اثر دارد و نباید به صورت خواهش باشد بلکه باید آمرانه باشد.

امام جمعه پلدختر گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به شناخت و آموزش دارد و باید در همه جا به آن اهمیت داده و در راه درست و با آگاهی کامل و خداپسندانه به این فریضه بپردازیم.

حجت الاسلام سوری افزود: عامه مردم و مسؤولان باید در قبال این فریضه الهی احساس تکلیف کرده و در این راه بیش از پیش جایگاه خود را شناخته و به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: خانواده ها نیز نباید نسبت به این فریضه الهی بی تفاوت باشند و باید هر فرد به اهل خانه خود نیز امر به معروف و نهی از منکر کند که اگر این فریضه تعطیل شود گناه زیاد می شود.

امام جمعه پلدختر به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: به طور مثال اگر کسی در این ماه روزه خواری کند ما نباید نسبت به همنوع خود بی تفاوت باشیم و جایی که لازم است باید دلسوزانه تذکر دهیم و اثر این جلسات باید در جامعه به طور کامل ظهور و بروز کند.

در این نشست دادستان عمومی و انقلاب اسلامی پلدختر گفت: قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره در فروردین ۹۴ در مجلس مصوب شد و نزدیک به یک ماه بعد به تایید شورای نگهبان رسید.

حسین بهاروند بر حمایت دستگاه قضا از فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: تمام دستگاه های اجرایی کشور موظف به حمایت از آمران به معروف هستند زیرا کسی که این کار را انجام می دهد در اصل، حکم دین را اجرا کرده است.

وی با بیان این که فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جوامع بشری است گفت: برای پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و همچنین جهت ارتقای سلامت اجتماعی نباید از پرداختن به این فریضه غافل شد.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =