برخی تنها نگاهی حکومتی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر دارند

 

به گزارش تیتر امروز: بهروز جلایی در رشت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر چمران که در کنار علم و دانش و نخبگی، جهان بینی توحیدی نیز از اهدف ایشان بود اظهار داشت: درخواست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تأکید حضرت امام(ره) و فرموده مقام معظم رهبری این است که در دانشگاه‌ها انسان‌هایی همانند دکتر چمران و یا در راستای اهداف ایشان تربیت شوند.

وی با بیان اینکه یکی از فروع تأکید شده در دین مبین اسلام امر به معروف و نهی از منکر است افزود: به‌طور قطع جامعه پویا و سالمی که بخواهد از آسیب‌ها به دور باشد به این نظارت همگانی نیاز دارد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان با اشاره به اینکه برخی نگاهی حکومتی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر دارند و بر این باور هستند تا زمانی‌ که در کشور نیروهای انتظامی و مراکز فرهنگی وجود دارد این کار نباید از طریق عموم صورت پذیرد خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی که احکام آن از دین مبین اسلام است باید امر به معروف و نهی از منکر توسط عموم مردم انجام شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نشان از حیات و پویا بودن یک جامعه است و در مرحله نخست باید نسبت به این مورد توجیه باشیم خاطرنشان کرد: وظیفه اسلامی و انسانی ما حکم می‌کند در قبال این مسائل حساس باشیم چون همه ما نسبت به یکدیگر مسوول هستیم.

جلایی با مطرح کردن اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای نباشد به‌ طور قطع آن جامعه مرده است اظهار کرد: نباید برخی از دوگانگی‌ها باعث شود نسبت به این مسائل بی‌تفاوت باشیم و هیچ واکنشی نشان ندهیم.

وی با بیان اینکه جامعه آرمانی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) جامعه‌ای است که تمام جهان را اصلاح می‌کند افزود: امر به معروف و نهی از منکر امری است که امروز شیعه زمینه را برای پاسداشت آن مهیا می‌کند و جامعه اسلامی را با جامعه آرمانی امام زمان(عجل الله تعالی فرحه الشریف) پیوند می‌زند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان بیان کرد: قیام امام حسین(علیه السلام) متأثر از امر به معروف و نهی از منکر و آمدن منجی عالم بشریت نیز در ادامه همین فریضه الهی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 16 =