معروف‌ها و منکرها در بین جوانان و نوجوانان شناسانده شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضاء مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به نقش مهم تحقق این فریضه الهی در نجات انسان اظهار داشت: فریضه امربه معروف و نهی از منکر بزرگترین راه نجات انسان است بطوری که نخستین آمر به معروف خداوند است که از طریق کتابهای آسمانی امر به معروف و نهی از منکر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ترویج امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه دانست و تصریح کرد: اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه در مسیر رشد دچار مشکل می‌شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف یک وظیفه دینی است تاکید کرد: بزرگترین معروف همین انقلاب است که دشمنان قصد خدشه به آن را دارند و اینجا امر به معروف مبارزه با استکبار است. مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی، فساد اقتصادی و انواع فسادها و از سویی ارتقا سطح نظام و فرهنگ‌ها، عمل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: مسؤولان نظام به پیروی از رهبر انقلاب باید به فریضه امربه معروف و نهی از منکر به عنوان یک عنصر توانمند نگاه کنند و همه در مسیر قرار بگیرند چون در راستای کمال جامعه است.

صفایی بوشهری با تاکید برنقش مهم فریضه الهی امر به معروف در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر سبب رشد و تعالی جامعه در ابعاد گوناگون می‌شود که لازم است این فریضه الهی برای کاهش آسیب‌ها در جامعه ترویج شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر شناساندن معروف‌ها و منکرها در بین جوانان و نوجوانان افزود: ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر سبب رشد و تعالی جامعه در ابعاد گوناگون می‌شود که تحقق این مهم نیاز به شناساندن معروف‌ها و منکرها در بین قشر جوان و نوجوان دارد.

در این نشست خضر فقیه مسؤول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر بوشهر نیز گفت: فعالیت این مجمع در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است و آماده مقابله با تهدیدها هستیم. وظیفه این مجمع، امر به مهمترین معروفها و نهی ازبزرگترین منکرهاست که مهمترین امر به معروف‌ها،حفظ نظام جمهوری اسلامی، سلامت محیط و اخلاق اسلامی، عدالت اقتصادی واقتدار امت اسلامی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =