فرهنگ امر به‌ معروف برای سلامت جامعه اسلامی باید ترویج شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدی‌شهر، حجت‌الاسلام محمد بارانی در جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان مهدی‌شهر که در دفتر امام جمعه مهدی‌شهر برگزار شد، اظهار داشت: حیات و رونق جامعه اسلامی به دوری جستن از منکرات و نزدیکی به خوبی‌هاست.

امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه حیات جامعه اسلامی مسأله‌ای بسیار مهم است، تصریح کرد: امر به‌ معروف و نهی از منکر برای سلامت جامعه اسلامی باید بیش از گذشته در جامعه ترویج و اجرایی شود.

وی ضمن اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید در فضای عبادی و معنوی غرق باشد، افزود: فضای جامعه اسلامی باید همواره مملو از یاد خداوند متعال باشد.

بارانی با بیان اینکه اگر در جامعه از فضای معنوی دور شویم فضای غفلت به اجتماع روی می‌آورد، گفت: دور شدن جامعه اسلامی از غفلت‌ها و ناآگاهی‌ها در پایداری و استواری آن جامعه مؤثرتر خواهد بود.

وی افزود: اگر جامعه‌ای از فرهنگ امر به‌ معروف و نهی از منکر دوری کند، بلاها و مشکلاتش افزایش می‌یابد.

بارانی با اشاره به برکات و ثمرات امر به‌ معروف و نهی از منکر اظهار داشت: افرادی که در جامعه اسلامی از امر به‌ معروف و نهی از منکر دوری نمی‌کنند و همراه این فرهنگ الهی هستند، به جامعه اسلامی حیات می‌بخشند.

وی با بیان اینکه امر به‌ معروف و نهی از منکر راه‌های مختلفی برای اجرایی شدن دارد، گفت: باید تذکر لسانی در جامعه بیش از گذشته رشد پیدا کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =