برخورد قاطع با متخلفان سگ گردانی در اماکن عمومی

 

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، مدتی است مردم شاهین شهر با ورود سگ ها به اماکن عمومی و ادارات دولتی روبرو هستند و از طرفی با توجه به حکم فقهی نجاست سگ، آسایش و آرامش از آنها سلب شده است.

حجت الاسلام احمد عبداللهی دبیر ستاد امر به معروف استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز گفت: برخورد با منکرات اخلاقی خواسته مقام معظم رهبری و مسؤولین نظام و مردم متدین است.

عبداللهی گفت: سگ گردانی یک ضد ارزش است. ولی افرادی سگ را که از نظر شرعی نجس است در اماکن عمومی می برند که در این مورد آنها احضار شدند و تعهد دادند که سگ ها را در اماکن عمومی نیاورند.

دبیر ستاد امر به معروف استان اصفهان گفت: ما متاسفانه فرهنگ تبعیت از غرب را داریم. ما به آنها می گوییم اگر می خواهید از غرب هم تبعیت کنید تمام آن را بگیرید. در غرب ورود سگ به اماکن عمومی ممنوع است ولی اینجا سگ را وارد ادارات دولتی می کنند و روی صندلی ها می نشانند.

وی افزود: در این مورد از مدتی قبل اطلاع رسانی شد که با سگ های وارد شده به اماکن عمومی برخورد می کنیم و طبق بخشنامه دادستان در صورت مشاهده سگ در معابر عمومی سگ ضبط می شود و توسط محیط بانان و شهرداری به باغ وحش منتقل می شود.

لینک خبر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =