تاثیر رسانه ها در اجرای امر به معروف در جامعه

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی کریمی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایلام در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر جزو تکالیف مهم دین اسلام و از مهم ترین فروع دین است که اجرای درست آنها موجب تحکیم پایه های دین اسلام و پالایش جامعه اسلامی می شود.

وی افزود: هرچند انجام امر به معروف و نهی از منکر از وظایف شرعی و انسانی همه افراد جامعه است اما برخی از مردم به عمد یا غیر عمد از انجام آن اجتناب می ورزند.

وی یادآور شد: یکی از عمده مواردی که گاهی باعث عدم انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر می شود، ترس ناهی یا آمر از نوع واکنش و برخورد فرد خاطی است و همچنین چگونگی تذکر ناهی و آمر نیز در این موضوع دخیل است.

کریمی تاکید کرد: تسریع در اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان از سوی مسؤولان، تا حدود زیادی می تواند شرایط را برای انجام این فرایض و حدود الهی تسهیل کند.

وی افزود: مدت زمان زیادی از تصویب و ابلاغ این قانون به هیات دولت می گذرد اما همچنان اجرای آن به تعویق افتاده است.

وی با بیان اینکه تفاوت دیدگاه های اشخاص در خصوص انجام این فریضه در اجرای درست آن تاثیر گذار است، گفت: البته افراد با علم به اینکه امر به معروف و نهی از منکر واجبی الهی است نباید در برابر مشاهده ناهنجاری ها بی تفاوت باشند.

وی اظهار کرد: رسانه ها نیز در فرهنگ سازی عمومی درباره اهمیت انجام امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و بین اقشار مختلف نقشی بسزا و تاثیرگذار دارند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =