تذکر لسانی و نظارت اجتماعی وظیفه عمومی است

 

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان ملارد با حضور حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد، جواد جبله دادستان شهرستان ملارد، بهمن خطیبی فرماندار و سایر اعضای این ستاد در دفتر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان ملارد برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی نوری با اشاره به لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: نباید امر به معروف و نهی از منکر را محدود کنیم؛ در تمام بخش‌های زندگی می‌شود امر به‌ معروف و نهی از منکر را انجام داد. باید معروفات را در همه زمینه‌ها ترویج کرد و اگر منکری هست باید جلوی آن را گرفت.

حسینی نوری با اشاره به لزوم ترویج تذکر لسانی تشریح کرد: تذکر لسانی موضوعی است که باید همه مردم در آن وارد شوند. تذکر لسانی باید همان‌گونه که مد نظر مقام معظم رهبری است همه‌گیر و فراگیر شود. همه باید نسبت به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند احساس مسؤولیت کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات گریبان گیر جامعه این است که عده‌ای خود را از این فضا کنار کشیده‌اند، در حالی که تذکر لسانی و نظارت اجتماعی وظیفه عمومی است و مربوط به یک نهاد و ارگان خاصی نیست. علاوه بر این، در کنار این موضوع، حکومت نیز وظیفه خاصی دارد. زمانی که حکومت و نظام اسلامی برپا است، باید در این زمینه به وظیفه خود عمل کند و جلوی ناهنجاری‌ها بایستد و با کسانی که به قانون دهن‌کجی می‌کنند به شدت برخورد نماید.

این مقام مسؤول با اشاره به برخورد با ناقضان قانون در ماه مبارک رمضان اذعان کرد: در این زمینه دستگاه قضا و نیروی انتظامی با هم همراه هستند. در ایام ماه مبارک زمان نزدیک به ۱۰۰ نفر از نیروهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر که آموزش‌های لازم را دیده‌اند، با همکاری نیروی انتظامی در گشت‌های مشترک در سطح شهرستان مشغول فعالیت و تذکر لسانی هستند.

حسینی نوری تاکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال ایجاد امنیت اجتماعی بیشتر در جامعه است و تصمیم دارد جلوی منکرات را بگیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + چهار =