حضرت علی(علیه السلام) تجسم واقعی امر به معروف و نهی ازمنکر است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج ایوان؛ حجت الاسلام عبدالله طالبی، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ایوان در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری گفت: حضرت امیر(علیه السلام) تجسم واقعی امر به معروف و نهی از منکر، نمونه بارز انسان کامل و مظهر عدالت الهی بود.

حجت الاسلام طالبی عنوان کرد: امام علی(علیه السلام) دارای مناقب و فضیلت های ارزشمند و یگانه ای است که فقط مختص آن بزرگوار است.

*به کس این سعادت به کعبه ولادت به مسجد شهادت

وی حماسه ها و رشادتهای آن امام همام چه در زمان حیات مبارک پیغمبراسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و چه بعد از آن را یادآور شد و گفت: امیرمؤمنان تجلی خدمت صادقانه و عدالت در جامعه بود؛ گرچه بخاطر احیای سنت پیامبر و نگاهداشت اسلام ناب مورد غضب و کینه واقع شد و سالها خانه نشین گردید و مظلومانه هم در این راه به شهادت رسید.

حجت الاسلام طالبی، مولای متقیان را اسوه اخلاق دانست و تأکید کرد: مسؤولان جامعه باید حکمت های عظیم و خطبه ها و نامه های دقیق و گویای نهج البلاغه را چراغ راه قرار داده و از آن سفره پر برکت علوی بهره ها گیرند.

این مقام مسؤول عنوان کرد: جامعه، امروز بیش از پیش به تبیین فرهنگ «رفتار علوی» نیاز دارد و این ضرورتی انکارناپذیر است که فضای غبارآلود و مبهم زمان را -که چندان بی شباهت هم به دوران علوی نیست- از همه آلودگیها پاک می کند.

وی افزود: باید از مکتب علوی درس گرفت و رعایت بیت المال را سرلوحه امورات قرار داد و شجاعانه و از موضع قدرت با دشمنان مقابله و منصفانه با محرومان برخورد کرد.

ایشان اهل بیت طاهرین(علیهم السلام) را عطیه و نعمت بزرگ الهی خواند و تأکید کرد: به لطف و نظر حضرات معصومین است که عذاب از امت برداشته شده و باید قدر این حب دوطرفه را دانست و گفت: شب قدر شب تنظیم این رابطه است، فرصت عظیمی است که تا عرفه بدست نمی آید.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =