راهکارهای لازم برای اجرای فریضتین با کار کارشناسی شده ارائه شود

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سید موسی خادمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر، به خبرنگاران گفت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر با کار فرهنگی تحقق پذیر است.

وی ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تحقق فریضه های الهی دانست و تاکید کرد: در نشست های شورای امر به معروف و نهی از منکر، باید معروف ترک شده و منکر رایج در این استان بررسی کارشناسی شده و راهکارهای لازم برای گسترش و رفع آنها ارائه شود.

خادمی اظهار داشت: با شناسایی و اولویت بندی برنامه های مطالعه شده در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، می توان به نحو مطلوب تری برای ابلاغ و اجرای آنها در استان در تقسیم وظایف و ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه های مختلف اجرایی استان اقدام کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: متولیان امر، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، نهادهای فرهنگی و رسانه های این استان برای ترویج معروف ها و رفع منکرها در جامعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی لازم و بیش از پیش را انجام دهند.

خادمی افزود: تصویب قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی مجلس شورای اسلامی اقدامی ارزشمند در راستای ترویج فریضتین در کشور است و عاملی برای هماهنگی هر چه بیشتر بین متولیان امر خواهد بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به اصل هشتم قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت می باشد و شرایط، حدود و کیفیت آن را قانون معین کرده است.

خادمی یادآور شد: به فرموده امام راحل (رحمت الله تعالی علیه)، امر به معروف و نهی از منکر دو اصلی است در اسلام که همه چیز را می خواهد اصلاح کند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: معظم له فرمودند« امر به معروف یعنی همه مومنان در هر نقطه ای از عالم که هستند، موظفند جامعه را به سمت معروف و همه کارهای نیکو حرکت دهند و نهی از منکر یعنی همه را از بدی ها و پستی ها دور بدارند».

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: از دلایل و فلسفه های اصلی قیام تاریخی امام حسین (علیه السلام) که برای ما بسیار با اهمیت و دارای ارزش بالایی است، عمل به فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر است.

خادمی گفت: اجرای این دو فریضه مهم دارای شرایط، پیچیدگی ها، دشواری ها و روش های خاص خود است اما با این وجود وظیفه عموم مردم است تا با رعایت اصول آن، وارد میدان عمل شده و آنها را گسترش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =