حمایت و پشتیبانی قانونی همه جانبه از مجریان طرح تذکر لسانی

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از ستاد استان سمنان، مانور طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سمنان، با هدف گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ، تاکید بر توسعه تذکر لسانی و نیز تقویت باورهای دینی در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با همکاری سپاه و پشتیبانی نیروی انتظامی در قالب ۲۵ گروه جداگانه خواهر و برادر با حضور در خیابان ها و مراکز پرتردد شهری، در قالب قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر، به انجام وظیفه دینی، شرعی و قانونی خود پرداختند..

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در آیین برگزاری این مانور در سمنان، گفت: این طرح پس از ابلاغ امر به معروف و نهی از منکر در استان سمنان آغاز شده و در اجرای آن ۵٠٠ نفر مشارکت دارند.

حیدر آسیابی افزود: آمران به معروف در این طرح، بر اساس آموزش های تخصصی، موظف به امر به معروف و نهی از منکر زبانی هستند و به هیچ وجه حق برخورد فیزیکی ندارند.

وی اظهار داشت : ٣٠٠ نفر از بانوان در بخش تذکر لسانی و ٢٠٠ نفر از آقایان در بخش پشتیبانی در قالب گروه های ١٠ نفره با حضور در اماکن عمومی به افراد دارای حجاب نامناسب تذکر می دهند.

آسیابی با بیان این که آمران به معروف پس از گذراندن مراحل شناسایی، گزینش و دوره های آموزشی برای اجرای این طرح انتخاب شدند، تصریح کرد: استان سمنان مرحله اجرایی و عملی تذکر لسانی در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد.

این مقام مسؤول از حمایت ها و پشتیبانی همه جانبه قانونی از مجریان طرح تذکر لسانی خبر داد و گفت: هنجارشکنان و بدحجابان بدانند که طرح تذکر لسانی یک ارفاق قانونی و مقدماتی برای جلوگیری از برخورد، دستگیری و تشکیل پرونده برای آنها در مراجع قانونی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هفت =