۶۵۰ آمر به معروف و ناهی از منکر در خمین فعالیت می‌کنند

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه خمین، در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان خمین گفت: برخورد مناسب آمران به معروف تاثیرات بسیار خوبی در سطح شهرستان خمین داشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون۶۵۰ آمر به معروف و ناهی از منکر در خمین فعالیت می‌کنند افزود: از این تعداد ۲۳۰ نفر از برادران و ۴۲۰ نفر از خواهران داوطلب هستند که در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند. تا به حال هیچ مشکلی در زمینه امر به معروف در خمین وجود نداشته است زیرا بر تذکر لسانی همراه با صبر، تحمل، خوشرویی و عدم برخورد چکشی تأکید شده است.

امام جمعه خمین با اشاره به اینکه تنها مشکل ستاد امر به معروف خمین مکان است خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی برای جذب نیرو انجام شده اما به علت نداشتن مکان ثابت، کار سازماندهی و آموزش این نیروها مدتی تعطیل بود و با احداث ساختمان جدیدی کنار مصلای امام خمینی(ره) این مشکل به زودی حل می‌شود.

در ادامه این جلسه سیدمهدی ساداتی، فرماندار شهرستان خمین نیز گفت: ستاد امربه معروف با همراهی همه ادارات و نهادها برای احیای ارزش‌های دینی و تحقق آرمان‌های رهبری آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به راهپیمایی روز قدس افزود: در این روز مردم خمین حماسه زرین دیگری را خلق خواهند کرد و برای حضور حماسی مردم در این روز همه تدابیر لازم فراهم است، با توجه به تحرکات داعش، حضور در راهپیمایی امسال از اهمیت زیادی برخوردار است و همه باید برای نابود کردن غده سرطانی به نام داعش احساس مسؤولیت کنند.

ساداتی تصریح کرد: ایران کشوری امن است و با هوشیاری و تلاش شبانه‌روزی سربازان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و همراهی مردم حتی لحظه‌ای خاک این کشور اسلامی مورد تعرض قرار نگرفته و نخواهد گرفت، زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی از ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی بالایی برخوردار است و باید بسترسازی مناسب برای استفاده از این ظرفیت‌ها فراهم شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 16 =