تعطیلی مراکز تولیدی با سیاست های اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس یک جهاد است و مردم کشورهای مختلف در این روز در مقابل ظلم قد علم می ‌کنند، تصریح کرد: به لطف پروردگار امروز رژیم صهیونیستی از هر زمانی ضعیف‌تر است و جامعه اسلامی نسبت به گذشته قوی‌تر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تقویت شرکت‌های خارجی از طریق خرید محصولات‌ آن‌ها و تعطیلی واحدهای تولیدی کشور، اقتصاد مقاومتی نیست، گفت: اینکه امروز با شگرد آمریکایی قرارداد بزرگی را امضا کنیم که در آن شرکت هواپیمایی بوئینگ را از اخراج ۴ هزار نفر نجات دهیم اما مراکز تولیدی در درون کشور به تعطیلی بخورند اقتصاد مقاومتی نیست.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مشکل کشور نداشتن هواپیما نیست، گفت: اموال و پول‌هایی را که از حلقوم آمریکا بیرون کشیده‌ایم نباید این‌گونه خرج کنیم، بلکه باید آن‌ها صرف تقویت اقتصاد درون کشور شوند.

وی با تأکید بر اینکه جوانان سرمایه‌های کشور و انقلاب هستند و باید خودشان را از هر حیث آماده کنند، افزود: فعالان حوزه جوانان باید جوانان را در یک مسیر متحد نمایند تا پراکندگی در بین آن‌ها نباشد و این یک ضرورت است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: نفاق، خطر بزرگ جامعه اسلامی است و منافقان و فتنه‌گران جامعه اسلامی را به خطر می‌اندازد.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: منافقان زیر بار جهاد نمی‌روند، برای فریب جامعه اسلامی می‌کوشند، بد ذات هستند، نماز، زکات و انفاق‌شان ظاهری است، در پی منفعت‌طلبی خودشان هستند، از رسوایی‌ هراسانند، به دنبال ترویج منکر هستند و به نظام اقتصادی جامعه آسیب می‌زنند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه منافقینی هستند که عمل ‌کنندگان به تکالیف اقتصادی نسبت به جامعه اسلامی را سرزنش و تمسخر می‌ کنند و این منافقان دچار عذاب دردناکی خواهند شد، گفت: رستگاری نتیجه پیروی از ولی فقیه و عمل به امر به معروف و نهی از منکر است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یازده =