ترویج امر به معروف و نهی از منکر عزمی همگانی می‌طلبد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ حجت الاسلام محمدرضا حدادیان مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان در نشست با سرپرست دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: خداوند در قرآن کریم با مطرح کردن موضوع امر به‌ معروف و نهی از منکر تکلیف دفاع از فرهنگ و شریعت را بر بندگان خود گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با حربه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است اظهارداشت: تهاجم فرهنگی از مهم‌ترین رویکردهای دشمن برعلیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

حدادیان تصریح کرد:هوشیاری بسیاری باید در مقابل اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی داشته تا بتوانیم هدف‌گذاری دقیقی را در مقابله با تهاجم فرهنگی داشته باشیم.

این مقام مسوؤل برگزاری دوره های آموزشی برای اقشار مختلف مردم بهترین ابزار برای اجرا و عملی شدن امر به معروف و نهی از منکر و ارتقای اثرگذاری این تکلیف مهم دینی است.

وی گفت: دستگاه های اجرایی و مردم باید بر مبنای برنامه مدون و مستمر بستر توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را مهیا کرده و گسترش دهند.

سرپرست دفتر قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه کشور ما سرشار از استعداد، توانایی و خلاقیت جوانان است افزود: باید برای جذب این ظرفیت ها و به کارگیری و هدایت آنها در خط اسلام و انقلاب تلاش کنیم.

مجتبی نورمحمدی به نقش بسیار مهم و تاثیرگذار امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که این فریضه الهی به خوبی اجرا شود، بسیاری از آسیب‌ها رفع خواهد شد.

وی یکی از راه‌های نجات بشریت از انحراف و گمراهی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: خداوند اولین آمر به معروف و ناهی از منکر است و آیات متعدد قرآن بیانگر عظمت کار امر به معروف و نهی از منکر است.

نورمحمدی اضافه کرد: در حال حاضر دشمن با توجه به این مطلب که همیشه در جنگ نرم و جنگ نظامی از ملت ایران شکست خورده است به دنبال ضربه زدن به اعتقادات مردم و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به همین دلیل ما باید هوشیاری و آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: امروز به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم که جوانان را در برابر شیطنت ها و توطئه های دشمنان آگاه کنیم و از آنها که سرمایه های کشور هستند، محافظت کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =