برنامه‌های فرهنگی زندان‌های استان اردبیل تدوین شد

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراد فتحی صبح امروز در جلسه توسعه برنامه‌های فرهنگی در زندان‌های استان اردبیل اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان زندان‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در ۱۲ بند مورد بحث قرار گرفت و مفاد آن برای اجرایی شدن بومی‌سازی و تدوین شد.

در این جلسه فتحی مدیر کل زندانهای استان از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه ای فراموش شده در سطح جامعه یاد کرد و با قیاس دوران پس از پیروزی انقلاب با سالهای اخیر و تاکید مقام معظم رهبری به انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بر مردمی شدن امر به معروف و نهی از منکر خارج از حیطه دستورالعمل و بخشنامه های صادره و به عنوان یک تکلیف الهی و دینی که سلامت جامعه را در صورت اجرا تضمین می کند تاکیدکرد.

مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اشاره به لزوم نگاه فرا اداری به واجب امر به معروف و نهی از منکر گفت: این دستور العمل نه به خاطر ابلاغیه اداری بلکه باید بخاطر یک فریضه الهی که مانع بروز تخلفات در جامعه و دستگاههای دولتی می شود در بین آحاد مختلف جامعه گسترش یابد.

وی نقطه عطف امر به معروف و نهی از منکر را خودسازی و خود آمری به معروف و خود ناهی بودن از منکرات برشمرد و افزود: اگر در گام اول هر فرد سعی کند که این امر مهم الهی را در خویش پیاده کند و ببیند که چقدر عامل به معروفات است و تا چه اندازه از منکرات تبری می جوید آن وقت تذکرات وی می تواند در سطح جامعه کارساز باشد؛ زیرا تا زمانی که خود فرد عمل کننده به احکام و دستورات دینی نباشد مسلماً حرف و تذکر او در مردم تاثیر نخواهد داشت.

وی بااشاره به لزوم الگو سازی از زندگی شهدا و صالحین معاصر و ترویج سیره معصومین و احکام قرآن در جامعه گفت: نمی شود که مسؤولی خود مسرف باشد آنوقت زیر دستان خویش را به پیشگیری از اسراف و تبذیر دعوت کند. باید مسؤولان و مدیران جامعه اسلامی به تبعیت از رهبر معظم انقلاب در خط مقدم انقلابی گری و دوری از تجملات و ساده زیستی قرار بگیرند تا بتوانند زیر مجموعه های خویش را به رعایت معروف و دوری از منکر دعوت کنند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندانهای استان اردبیل با انتقاد از نگاه عملکردی به فرایض مهمی چون امر به معروف و نهی از منکر، گسترش آن را در جامعه یکی از عوامل مهم پیشگیری از بروز بزه و کاهش جمعیت کیفری زندانها دانست و سلامت اداری و دوری از فساد در دستگاههای دولتی را در گرو نگاه اعتقادی به این مساله مهم برشمرد و بر ترویج آن در بین کارکنان دستگاههای دولتی به بهترین شکل ممکن تاکید کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =