ضعف قانونی در موضوع آسیب های اجتماعی نداریم گرفتاری ما مجریان قوانین اسلامی هستند

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری حیا، حجت الاسلام احمد سالک نائب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در دیدار جمعی از خانواده های معظم شهدا از جمله شهدای مدافع حرم اهل بیت (علیهم السلام) گفت: وزارت ارشاد در موضوع مد و لباس مسؤول پیگیری مطابقت مد و لباس با ارزشهای اسلامی است که خوشبختانه مد و لباس اسلامی رو به گسترش است.

وی گفت: ما در در موضوع آسیب های اجتماعی ضعف قانونی نداریم، گرفتاری ما مجریان قوانین اسلامی هستندکه متاسفانه بعضی از ایشان اعتقادی به قانون عفاف و حجاب و بعضی مسایل ندارند و دلیل آن نوع تحصیلات در خارج از کشور و ضعف درک ارزش های اسلامی است.

وی با اشاره به این مطلب که مشکل عمده، ضعف اجرای قوانین اسلامی است گفت: دستگاه های نظارتی بایستی نظارتشان را بر حسن اجرای قانون عفاف وحجاب و قانون امر به معروف و نهی از منکر چند برابر کنند.

*در مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند یک اقدام انقلابی و جهادی هستیم

حجت الاسلام سالک ادامه داد: ما معتقد هستیم اگر قانون عفاف و حجاب و قانون امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود بالغ‌ بر ۵۰ درصد از ناهنجاری‌های اجتماعی کاسته می‌شود ولی چه کنیم وقتی با دستگاه‌های اجرایی برخورد می‌کنیم آقایان با اشکال های مختلف از زیر بار اجرای این نوع قوانین فرار می‌کنند.

وی با تقدیر از حرکت خانواده شهدای مدافع حرم در راستای مقابله با بدحجابی و بی‌بند و باری در سطح جامعه اضافه کرد: باید به این حرکت عمق بخشید، اینکه قرار است شما در روز عفاف و حجاب در حرکتی اعتراضی از نقطه‌ای به نقطه دیگر بروید یک حرکت ارزشمند است که مسلماً انعکاس بین‌المللی خواهد داشت و همه متوجه خواهند شد که گروهی هم هستند که نسبت به این اوضاع معترض باشند.

سالک با بیان اینکه فردی که به خود فراموشی رسیده باشد مانند پوست گردویی بر روی آب است تصریح کرد: در مقابل ولنگاری باید ایستاد و این ایستادگی نیازمند تدبیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه بسیاری از افرادی که در سطح جامعه دچار بی‌بندوباری هستند در حقیقت استضعاف فکری دارند افزود: این افراد شاگرد ماهواره‌ها هستند، هزاران شبکه ۱۷ موضوع مختلف را در ایران تعقیب می‌کنند.

وی یکی از موضوعات مورد هجمه شبکه‌های ماهواره‌ای را مسائل مربوط به کودکان عنوان کرد و ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای در حال انتقال ناهنجاری‌های بزرگی به کودکان ما هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی در حال ترویج مسائلی همچون، ازدواج سفید، طلاق توافقی، ارتباط نامشروع، اختلافات شیعه و سنی، اختلافات قومی، درگیری ادیان، مبارزه با اسلام ناب، مقابله با انقلاب و مقابله با حجاب است تصریح کرد: متأسفانه برخی جریانات سیاسی داخل کشور نیز به دنبال همین مسائل هستند و می‌گویند «زن باید آزاد باشد» ما هم می‌گوییم زن باید آزاد باشد اما این آزادی در چه چارچوبی باید باشد؛ باید بدانیم که هیچ دینی به‌اندازه اسلام برای زن کرامت قائل نیست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پنج =