برای حفظ چادر خون‌های زیادی ریخته شده است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم شهریاری در خطبه‌های نماز جمعه فردوس، اظهار داشت: خانواده‌ها نقش موثری در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف دارند و باید فرزندان خود را به سوی تربیت دینی و اسلامی سوق دهند.

وی افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما ترک شود بدی‌های جامعه بر ما غلبه می‌کند، بنابراین وظیفه تک تک ماست که این فریضه مهم و الهی را در خانه و جامعه به‌کار گیریم و با برخی ناهنجاری‌های اخلاقی مانند بی‌حجابی که گاهی افراد بومی یا غیربومی فضای شهر را ناخوشایند می‌کنند، برخورد قاطع داشته باشیم.

امام جمعه موقت فردوس با اشاره به ۱۸ تیرماه روز کشف توطئه کودتای آمریکایی در پایگاه شهید محمد نوژه، تصریح کرد: کودتای نوژه در سال ۱۳۵۹ طرح‌ریزی شد و هواپیماهای دشمن نقاط حساس کشور از جمله بیت امام(ره)، دفتر ریاست جمهوری و صداوسیما را هدف گرفته و قصد مستاصل کردن ایران اسلامی را داشتند که به لطف خدا این کودتا نقش برآب شد و بی‌نتیجه ماند.

* برای حفظ چادر خون‌های زیادی ریخته شده است

شهریاری با اشاره به اینکه کودتای نوژه نشان داد که انقلاب اسلامی به پشتوانه ولایت‌فقیه و شهدا هرگز شکست نخواهد خورد، یادآور شد: نسل جوان باید خاطرات انقلاب اسلامی را مطالعه و از حوادث و جریانات آن درس بگیرند.

وی به ۲۱ تیرماه روز سرکوب خونین مردم در مسجد گوهرشاد نیز اشاره کرد و گفت: برای مردم سخت بود که در جامعه اسلامی زنان و دختران آنان چادر و حجاب نداشته باشند برای همین از جان خود گذشتند و امروز درسی که از ۸۱ سال پیش برای جامعه اسلامی به یادگار مانده این بوده که برای حفظ چادر خون‌های زیادی به زمین ریخته شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + هشت =