امر به معروف و نهی از منکر محدود به ناهنجاری‌های اجتماعی نیست

 

 

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سلیمان مهدوی سه‌شنبه ۲۲ تیر در همایش الگوی مصرف و در جمع فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج اداره‌های مرکز استان فارس، به نقش مصرف‌گرایی و مد‌گرایی در انحراف جوامع، اشاره و اضافه کرد: یکی از بزرگترین منکرات در کشور مصرف گرایی و مد گرایی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: همانطور که ما به دنبال معروفات و حسنات هستیم آنهایی که مخالف تفکر ما هستند به دنبال شرارت و حاکمیت بدی‌ها هستند.

مهدوی با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) که فرموده است؛ “هرگاه مردم امر به معروف ونهی از منکر نکنند و از خاندان من پیروی نکنند خداوند بدانشان را به آنان مسلط می‌کند و نیکانشان هر چه دعا کنند دعایشان مستجاب نمی‌شود”، گفت: در امر به معروف و نهی از منکر یکی از نکات بسیار مهم شناخت منکر است و اگر کسی تصمیم بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر کند ابتدا باید معروف و منکر را بشناسد.

وی اضافه کرد: شناخت منکر در هر زمان مهترین مقوله در اجرای نهی از منکر است و همچنین شناخت معروف مهمترین مقوله در اجرای امر به معروف است.

مهدوی اضافه کرد: در احادیث و روایات آمده است اگر مردم امر به معروف نکنند اشرار حاکم می‌شوند و باید بدانیم اشرار در چه زمانی و چه مکانی، چه نوع منکری را گسترش می‌دهند.

این مقام مسؤول گفت: دشمن مشتاق است که مصرف گرایی رایج شود. در مصرف گرایی هزینه‌ها بالا می‌رود، اگر هزینه‌ها بالا رفت شغل دوم ایجاد و حضور در خانواده کمرنگ می‌شود و به مرور زمان تربیت فرزندان در خانواده کاهش می‌یابد. مصرف گرایی وابستگی به دنبال دارد، اگر مصرف گرایی عرف شود اشرار حاکم می‌شوند. یکی از راه‌های تسلط اشرار بر ما توسعه منکر و طریقه مقابله با آن نهی از منکر است.

مهدوی از فرماندهان پایگاه‌های مقاومت ادار‌ه‌های استان فارس خواست تا عمیق‌تر به موضوع امر به معروف و نهی از منکر توجه کنند و گفت: این فریضه الهی را به تعدادی محدود از ناهنجاری‌های اجتماعی گره نزنیم. این فریضه جهان شمول است. امر به معروف و نهی از منکر به بقا و حفظ نظام اسلامی گره خورده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 9 =