امر به معروف و نهی از منکر نهادی فراتر از یک وزارتخانه نیاز دارد

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر رشاد روز سه شنبه در مراسم پایانی همایش ملی قیام گوهرشاد در مشهد افزود: وزارتخانه در اختیار دولت ها است و دولت ها هم براساس مبانی و گرایشهای سیاسی خود روند کار در وزارتخانه ها را تغییر می دهند.

وی در بخش دیگری افزود: در مقابل این بدحجابی در کشور علما و حوزه های علمیه سکوت کرده اند و وظایف دینی و صنفی خود را انجام نمی دهند اما اگر بیش از این درنگ کنیم همه چیز از دست خواهد رفت و فرهنگ ویران خواهد شد.

این مقام مسؤول ادامه داد: حجاب و پوشش به همین سادگی نیست زیرا اگر مساله ساده ای بود قیام گوهرشاد اتفاق نمی افتاد.

وی گفت: غرب سرمایه گذاری زیادی روی این مساله کرده زیرا حجاب به بسیاری از عناصر و مولفه های هویت ساز پیوند می خورد و حس نمادین پوشش بیش از همه عناصر فرهنگی است.

او افزود: نمود پوشش در نشان دادن هویت، شخصیت و فرهنگ یک جامعه بیش از هر عنصر دیگری رساست و به چشم می آید لذا با تغییر پوشش، شخصیت و هویت فرد دگرگون می شود، فرهنگ و سبک زندگی و اخلاق عناصر بسیار تعیین کننده ساخت جامعه مثل نهاد خانواده تغییر می کند.

رشاد گفت: اگر نهاد خانواده ویران شود مفهوم خدا، معاد، ازدواج و همه چیز تغییر می کند، آنچنان که امروزه این مفاهیم در برخی کشورها در ذهن مردم تغییر کرده و می گویند جهنمی وجود ندارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =