بی‌توجهی به عفاف و حجاب نادیده‌ گرفتن حقوق اجتماعی مردم است

 

به گزارش خبرگزاری شبستان محسن جعفری، رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب در گفتگو با این خبرگزاری، اظهار کرد: حجاب تنها یک دستورالعمل دینی و وظیفه شرعی برای زنان مسلمان نیست، بلکه از ضرورت‌های اجتماعی جوامع انسانی است که با وجود آن منافع و تاثیرات شگرفی در جامعه پدیدار شده و عدم رعایت آن، زیان‌ها و آثار مخربی در فرهنگ عمومی اجتماع و حتی اقتصاد و سیاست بر جای گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه مسئله عفت و رعایت حجاب اسلامی باید با زبان نرم در جامعه تذکر داده شود، تاکید کرد: زبان لین و نرم سبب تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر در مسئله حجاب و عفاف می‌شود.

جعفری با بیان اینکه موضوع خانواده به عنوان حلقه مفقوده در فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: عفت و حیا بانوی ایران اسلامی باید در سراسر جهان به عنوان رکن اصلی یک خانواده الگو قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه با وجود اولویت داشتن بحث عفاف و حجاب در جامعه نباید مسأله امر به معروف و نهی از منکر را تنها در این زمینه خلاصه کرد، خاطرنشان کرد: امر به معروف در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب تنها به پوشش چادر و مقنعه خلاصه نمی‌شود، گفت: با وجود اینکه پوشش چادر و مقنعه یک پوشش ایده آل در جامعه اسلامی است اما حضور بانوان با حجاب اسلامی بدون چادر نیز منافاتی با بحث حجاب ندارد.

جعفری با اشاره به اینکه نوع پوشش درست و عرفی جامعه هم در مردان و هم در زنان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: مسأله عفاف، زن و مرد ندارد و باید در همه شئونات رعایت شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه به مسأله عفاف و حجاب از منظر فقهی، حقوقی و بهداشت و روان باید توجه شود، افزود: به این باور رسیده‌ایم وقتی نگاه افراد به بی حجابی عادی شده یعنی اینکه حقوق اجتماعی مردم نادیده گرفته شده و حریم عفاف و حجاب در جامعه باید به گونه‌ای باشد که حقوق شهروندی در آن رعایت شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مردمی شدن مسأله امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت است و اگر دغدغه مردم این باشد که جامعه سالم برای خود و فرزندان خود بسازند، آن زمان است که موفق شده‌ایم.

جعفری با اشاره به اینکه عادی‌شدن بی‌حجابی در جامعه یک نگرانی بزرگ است، اذعان کرد: با این وجود برخی افراد نسبت بِه حالت بدحجابی در جامعه نگاهی افراطی دارند و اساس آمار خود در این حوزه را، منحصر به تردد برخی افراد در برخی مکان‌های خاص کرده‌اند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دو =