فرهنگ مطالبه امر به معروف باید نهادینه شود

به گزارش ایرنا، سردار گلستانی چهارشنبه شب در همایش مطالبه گری و پاسخگویی با رویکرد نگرشی نو به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در تربت حیدریه افزود: باید امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مهمترین مسائل دینی در بین مردم جا باز کند.

وی گفت: حضرت امام (ره) برای ایجاد نظام اسلامی، مهمترین آمر به معروف، و برای اضمحلال رژیم فاسد پهلوی، مهمترین ناهی از منکر بودند که از سال ۴۲ قیام خود را آغاز کرده و با تقدیم شهدا و جانبازان بی شمار و تحمل شکنجه های بسیار در این راه به پیروزی رسیدند.

سردار گلستانی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر امروزه تداوم دهنده راه این شهدا هستند.

وی گفت: این نظام مقدس اقتداری است که خداوند به امت اسلامی هدیه کرده، لذا همه موظف به فرهنگ سازی و نهادینه کردن این فرایض هستیم.

وی بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمامی استان های کشور به ریاست ائمه جمعه تشکیل شده و ایجاد این ستاد در شهرستان ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

گلستانی تاکید کرد: رؤسای دستگاه های اجرایی مسؤول ترویج و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات خود هستند و باید با تشکیل شورایی به این منظور در جهت ترویج این فریضه به طور جد اهتمام ورزند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: امکانات و اعتبارات لازم برای فعالیت این شوراها در دستگاه های اجرایی توسط هر اداره تامین خواهد شد لذا مدیران در این خصوص نمی توانند بهانه تراشی کنند.

گلستانی گفت: مدیران ادارات و دستگاه هایی که با سوءاستفاده از موقعیت و سمت خود در اجرای این امر کوتاهی کرده و مانع تراشی کنند برابر قانون علاوه بر محکومیت اداری از یک تا پنج سال از هرگونه فعالیت شغلی محروم خواهند شد.

وی با بیان اینکه بنا به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، دو نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر بر فعالیت این ستاد انتخاب شده اند، افزود: قوه قضاییه نیز برای شتاب بخشی در روند بررسی به این مسائل شعبه ویژه ای را به این امر اختصاص داده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − چهار =