توجه همگانی به مساله امر به معروف و نهی از منکر نیاز است

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید شبستری خیابانی در سمینار آموزشی “هنر ظریف مهارت بازدارندگی” با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، فریضه ای است که بر همگان واجب است ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که این مساله مهم، یکی از فرایض فراموش شده کشور است.

وی ادامه داد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید در کشوری که اسلامی است و آموزه های دینی، شاکله اصلی انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهد، مورد توجه عموم جامعه قرار گیرد.

شبستری در ادامه سخنان خود با اشاره به شبیخون فرهنگی دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: دشمن، بیکار ننشسته و به صورت ٢۴ ساعته، جوانان این مرز و بوم را آماج تیرهای مسموم و غیر اسلامی و غیر اخلاقی خود قرار داده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم احصا و تبیین مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در کشور عنوان کرد: مساله توجه به بحث امر به معروف و نهی از منکر،دغدغه تمامی مسؤولان و دلسوزان نظام است.هرچند اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی در کشور انجام شده ولی کافی نیست و هنوز با درجه مطلوب، فاصله داریم.

این مقام مسؤول در بخشی از سخنان خود ادامه داد: تمامی افراد مسؤول و غیر مسؤول باید مسأله امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند ولی اینکه با چه مکانیسمی به این امر توجه کنند مهم است.

به گفته وی بدحجابی تنها منکر موجود در جامعه نیست و بلکه مشکلات و معضلات اجتماعی دیگری نیز در جامعه وجود دارد.

وی نسبت به امکان احتمال افزایش برخی از معضلات اجتماعی همچون خودکشی و طلاق هشدار داد و افزود: نباید امر به معروف و نهی از منکر، منحصر در بحث بی حجابی شود و باید در سایر حوزه ها نیز باید برای حل مشکلات دیگر ورود پیدا کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بر اساس قانون، استفاده از ماهواره، جرم است اظهار کرد: آمارهای غیر رسمی، حکایت از استفاده بیش از ۵٠ درصدی مردم از ماهواره است که باید در این مورد و موارد مشابه نیز اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کرد.

شبستری همچنین در بخشی از سخنان خود با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و آموزش استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تاکید کرد و ادامه داد: متاسفانه شبکه های اجتماعی و رواج هرگونه ارتباط در این فضاها باعث ایجاد بلوغ زودرس در کودکان و نوجوانان شده است. وضعیت فعلی به گونه ای است که کودکانمان را به دریا ببریم و شنا کردن را به آنان یاد ندهیم که نتیجه آن چیزی جز غرق شدن نخواهد بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =