کمرنگ شمردن امر به معروف زمینه ساز رشد بی اخلاقی در جامعه می شود

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در غرب مازندران، حجت الاسلام محمدمهدی راشدی نوری، امام جمعه چالوس در جلسه شورای اداری این شهرستان، توجه به مسأله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ضروری دانست و گفت: احیای این فریضه مهم الهی باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وی عدم توجه به امر به معروف و نهی از منکر زمینه‌ساز رشد بی اخلاقی در جامعه خواهد شد، ادامه داد: اگر به دنبال نهادینه‌کردن ارزش های اسلامی در‌ جامعه هستیم باید این فریضه مهم اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه چالوس با اشاره به این که خداوند در قرآن کریم، بهترین ویژگی امت اسلامی را انجام امر به معروف و نهی از منکر دانسته است، گفت: با مطالعه دقیق در زندگی با برکت ائمه اطهار(علیهم السلام) در خواهیم یافت که آنها پیوسته برپا دارنده این فریضه بزرگ دینی بوده اند و در برپایی آن توصیه فراوانی نیز کرده اند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ائمه اطهار‌(علیهم السلام) در ادای این رسالت الهی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و حتی فراتر از محدوده رسالت خویش بر این کار اصرار ورزیدند، خاطرنشان کرد: تلاش و اصرار آنان به سبب اهمیت این فریضه الهی بود.

حجت الاسلام راشدی با تأکید براین که احیای امر به معروف و نهی از منکر سلامت و سعادت جامعه اسلامی را تضمین می کند، گفت: توجه به این فریضه مهم دینی از بسیاری از ناهنجاری‌ها و انحراف‌های اجتماعی می‌کاهد و جامعه را به سوی سعادت و تعالی هدایت می‌کند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر تنها مربوط به پوشش خلاصه نمی‌شود، ادامه داد: این فریضه باید در انجام درست کارها و دوری از منکرات در دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از عدم رعایت شئونات اسلامی در سواحل دریای استان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه وضعیت مناطق گردشگری به ویژه سواحل دریای استان در روزهای تعطیل قابل قبول نیست.

امام جمعه چالوس با بیان این که متأسفانه برخی ها به هیچ عنوان توجهی به مسائل اخلاقی و حفظ شئونات اسلامی ندارند، تأکید کرد: باید قدرت نسبت به این گونه مسائل اقدام شود تا شاهد ترویج آن در جامعه نباشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 13 =