لزوم ایجاد فضا برای معرفی معروف ها و کنار زدن منکرها

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  پیک هشترود حجت الاسلام یعقوب اباذری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی این پایگاه اطلاع رسانی با تاکید بر گسترش فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر اولین اقدام فضا سازی و آماده کردن جامعه است.
وی اظهار داشت: باید فضایی برای معرفی معروف ها و کنار زدن منکرها در جهت عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم شود که تلاشی همگانی را می طلبد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی هشترود افزود: بحث حجاب و عفاف که از مهم ترین مسائل مربوط به زنان در جامعه ی اسلامی است توجه خاصی را می طلبد، برای تحقق این امر باید وزارت خانه ها و ارگان های مختلف دولتی ملزم به رعایت حجاب باشند تا در ادامه الگوی افراد عادی جامعه قرار بگیرند.

 

وی با اشاره به نقش خانواده ها در عملیاتی شدن امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: بزرگترهای هر خانواده ای می توانند برای راهنمایی اعضای خانواده شان قدم های سازنده ای بردارند و این توصیه ای قرآنی و تربیتی است که والدین باید به آن جامه عمل بپوشانند.
اباذری تاکید کرد: همه در جهت عملیاتی کردن حکم الهی باید کوشا باشند، اهمت امر به معروف و نهی از منکر در آیات و روایات متعددی ذکر شده از جمله “اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زمین بماند سایر واجبات نیز زمین می مانند” لذا اگر بخواهیم نماز هم نشر پیدا کند پیش از آن باید فضای مناسب را آماده کنیم.
وی در خصوص وظیفه مردم در عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: اگر افراد امر به معروف را فراموش کنند کم کم فساد و ناهنجاری در جامعه فراگیر می شود، مردم به ستوه می آیند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =