یکی ازنشانه های جامعه مترقی ، امربه معروف ونهی از منکر است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین میری رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان خاش  با اشاره به این مطلب که یکی ازعوامل خداوند و نشانه های جامعه مترقی و پیشرفته، امربه معروف و نهی از منکر است افزود: خداوند وجهه امتیاز مسلمانان بر بقیه جوامع و ادیان بشری را رعایت فریضه مهم الهی امر به معروف و نهی ازمنکر می داند.

رئیس ستاد با اشاره بر این مطلب که بر همه مسلمان ضرورت دارد و واجب است به این دو فریضه الهی عمل کنند بیان کرد: امروزه دشمنان علیه ملت ما تهاجم فرهنگی را آغازکردند و درپی ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند لذا باید به این امر بیش از هر زمان دیگر بپردازیم تا جوانان و جامعه در برابر تهاجم فرهنگی درامان باشند.

امام جمعه شهرستان خاش با بیان این نکته که آشنایی جوانان نسبت به این دو امر مهم اطلاع رسانی و آگاه سازی قشر جوان امری مهم است گفت: دست اندرکاران ومسؤولان فرهنگی با عمل کردن به معروفها و بازداشتن از منکرات برای جامعه الگوهای مناسب اخلاقی و رفتاری شوند.

محمد حسین میری با تاکید بر تذکرلسانی که رهبرمعظم انقلاب به آن تاکید داشتندکه با زبان تاثیرگذار و مهربانانه همراه باشد تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ و احیا امربه معروف و نهی از منکر مهم هستند و در این راستا باید از امکانات و ابزار مناسب برای پرداختن به معروفها و منکرات بهره مند شد.

وی،عمل کردن مسؤولان فرهنگی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروزی، برگزاری جلسات و انتشار کتب مرتبط با این دوفریضه که تاثیرگزاری زیادی داشته باشد و بیان و نشر آنها را ،راهی برای نهادینه کردن این فرهنگ در بین نسل جوان و آینده سازان انقلاب بر شمرد.

وی اظهار داشت: اگراعتبارات لازم دراختیار مراکز فرهنگی مثل دفاتر نمایندگی ولی فقیه در شهرستانها دانشگاهها و دیگر مراکز فرهنگی قرارگیرد می توان تقویت کننده اجرایی و نهادینه شدن این مهم در جامعه باشد.

این مقام مسؤول گفت:دشمن امروز در زمینه بحثهای فرهنگی سرمایه گذاری کرده تا اعتقادات وارزشها و باورهای مسلمانان راتضعیف و سست کنند،و امروز جوانان ما با داشتن اعتقادات و حفظ ارزشها انقلاب اسلامی در حدمطلوب و خوب به رسالت خود عمل می کنند.

وی در پایان حضورپرشور وگسترده نسل جوان و آینده سازان انقلاب در عرصه های مختلف را نشات گرفته از تاثیرات امر به معروف و نهی ازمنکر عنوان کرد و رسالت مسؤولین است که در راستای این مهم کار و سرمایه گزاری کنند همان گونه که دشمنان در راستای تهدیدات فرهنگی علیه ما کار و سرمایه گزاری کردند. ما هم در راستای توسعه و گسترش این فرهنگ بیش از هر زمان دیگر در جامعه سرمایه گزاری کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =