پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مستلزم توجه جدی به موضوع عفاف و حجاب

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار”حاجی محمد مهدیان نسب”در نشست شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اقدامات فرهنگی اجتماعی این فرماندهی در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ،گفت: مسأله بدحجابی و بدپوششی زمینه‌ساز جرایم دیگر است، در مسئله حجاب و رفع آسیب های اجتماعی نهادهای مختلفی دخیل هستند وبایستی با

*همکاری دیگر سازمان ها و مردم حجاب در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به برگزاری ۱۲ جلسه تعاملی با بسیج در راستای اقدامات مشترک در بحث عفاف وحجاب افزود: در این راستا نمایشگاهی نیز به منظور اشاعه فرهنگ عفاف وحجاب درشهر همدان برگزار شده است.

سردار مهدیان نسب ادامه داد: در همین راستا هشت ایستگاه پلیس نیز دایر شده که چهار ایستگاه در شهر همدان بوده و چهار ایستگاه دیگر نیز در شهرستان هایی برپا شده که دارای مراکز تفریحی و توریستی هستند ؛ که بحمدالله استقبال خوبی نیز از این ایستگاه ها شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی مستلزم توجه جدی به موضوع حجاب و عفاف در جامعه است و برای این منظور بایستی فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد.

سردار مهدیان نسب با بیان اینکه بدحجابی یک موضوع کاملاً اجتماعی است و عوارض آن متوجه جامعه می‌شود، افزود: بدحجابی موجب از بین رفتن بنیه اعتقادی و همچنین امنیت اجتماعی موجود در جامعه می‌شود.

وی بر فواید حجاب اسلامی در گسترش امنیت اجتماعی جامعه اشاره و بیان کرد: کاهش چشمگیر مفاسد فردی و اجتماعی در جامعه اسلامی، حفظ ارزش های انسانی و اخلاقی، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، از بین رفتن فشارهای اجتماعی و…. از آثار و فواید حجاب در گسترش امنیت اجتماعی جامعه اسلامی است.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به آموزه‌ های اسلام و تاکید بزرگان دین بر رعایت اخلاق‌مداری در جامعه، خاطرنشان کرد: امنیت اخلاقی مولفه‌ای است که این روز‌ها بیش از گذشته در جامعه ما در خطر است لذا بایستی مردم و مسئولان نسبت به حراست از آن دقت کامل داشته باشند که نقش دستگاه ‌های فرهنگی در این مسیر بیش از سایرین است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =