لزوم توجه به اقامه نماز پرداخت زکات و ترویج امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش خبرنگار پانا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین،ظهر روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه ۹۵ در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین اظهار کرد: اقامه نماز، پرداخت زکات و ترویج امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه اقشار جامعه است و باید مردم را برای این فرایض الهی بسیج کنیم و در این حوزه‌ها نگاه فردی نداشته باشیم.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: زمانی که انسان زکات و خمس خود را پرداخت می‌کند، ادا کننده فرایض است اما وقتی دیگران را برای پرداخت زکات سفارش و بسیج می‌کند، اقامه کننده است و این موضوع در خصوص نماز، امر به معروف و سایر فرایض دینی هم صدق می‌کند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: قیام امام حسین (علیه السلام) برای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر بود و اگر این قیام صورت نمی گرفت نماز و امر به معروف و به صورت کلی دین از میان می‌رفت.

وی خاطرنشان کرد: شخصیت انسان بسیار بالاتر از آن است که هدف زندگی انسان در یافتن شغل و تأمین معاش زندگی خلاصه شود و اگر این هدف را برای زندگی برگزینیم، دچار خسران شده‌ایم و اگر قرآن و عترت وارد زندگی انسان شود و کارها بر اساس قرآن و عترت (ثقلین) انجام شود ارزش وی افزایش می‌یابد.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: اقامه نماز تکلیف همه اقشار جامعه است و تنها وظیفه طلاب و روحانیون نیست لذا باید تلاش کنیم تعداد اقامه کنندگان نماز در جامعه افزایش پیدا کند و بدانیم که اقامه کننده نماز می‌تواند از هر قشری از جامعه باشد و تنها اقامه نماز است که می‌تواند سازنده باشد و انسان را از فحشا و منکر دور نگه دارد.

امام جمعه قزوین ادامه داد : یکی از مصادیق اقامه نماز این است که مسؤولان رفتاری همراه با کرامت، احترام و عدالت با ارباب رجوع داشته باشند و در نتیجه رضایت مردم جلب شده و نگاه مثبت آنها نسبت به دین تقویت شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =