مردم در اجرای فریضه امر به معروف مشارکت کنند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: در سبک زندگی اسلامی، جامعه و محیط باید عاری از مشکلات و معضلات اجتماعی باشد.

امام جمعه سیرجان عنوان کرد: امروز اگر در خلوت‌گاه بوستان‌ها و پارک‌ها زمزمه مشاهده افراد ولگرد یا معتاد شنیده می‌شود بر عهده مسؤولین فرهنگی شهرستان است که این محیط‌ها با برنامه‌های فرهنگی و نمازهای جماعت رونق بگیرد نه اینکه محل خلاف یا مزاحمت برای مردم باشد.

حسینی گفت: فرهنگ‌سازی در مورد ارزش‌های اسلامی وظیفه مسؤولان و متولیان شهرستان به ویژه متولیان فرهنگی است و مردم در حفظ ارزش‌های اسلامی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر به صورت فراگیر مشارکت کنند تا کار نتیجه‌بخش باشد.

وی افزود: نشریات محلی و رسانه‌ها با شعارها و مقالات در زمینه جامعه سالم و امر به معروف فرهنگ سازی کنند و جامعه را به سوی ارزش‌ها و عفاف و حجاب سوق دهند و بدانند که هر قلمی و قدمی در مسیر ارزش‌ها و اسلام زده و برداشته شود اجر دنیوی و اخروی دارد.

امام جمعه سیرجان بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در بوستان‌ها و محله‌های حاشیه‌نشین تأکید کرد و گفت: با همکاری و همیاری می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم و رفع معضلات فرهنگی نیازمند برنامه‌ریزی و اقدام جدی است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =