باید از برخوردهای شخصی در امر به معروف پرهیز کرد

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام محمدهادی رضایی در ششمین همایش فرماندهان و مسؤولان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کرد و سه شاخص اصلی امر به معروف و نهی از منکر این است که اولاً خود آمر به معروف به نیک بودن شهره باشد و امر به معروف را نیز با روش نیکو صورت دهد.

وی با اشاره به اینکه انتحاب شیوه صحیح در امر به معروف و نهی از منکر بیشترین اثرگذاری را دارد بیان کرد: در برخورد با افراد نااهل، باید شیوه امر به معروف و نهی از منکر را تغییر دهیم و زبان نیکو و نرمی و ملایمت را جایگزین خشونت و بدرفتاری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره بر همدلی و همزبانی تاکید دارند و در این زمینه باید فرمایشات ایشان را سرلوحه قرار دهیم و تلاش کنیم از دایره اختلافات بکاهیم و با اتخاذ روش حرکتی صحیح، شیوه نادرست را اصلاح کنیم. در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هدف نهایی باید تحقق عدالت باشد و از برخوردهایی که در این زمینه ممکن است عدالت را زیر سوال ببرد باید پرهیز کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه قانون و آئین نامه مدون وجود دارد تصریح کرد: بنابراین باید از برخوردهای شخصی در امر به معروف و نهی از منکر پرهیز شود.

رضایی در زمینه رویکرد و گفتمان اسلام در زمینه برخورد با دشمنان افزود: اسلام تاکید دارد که باید با دشمن خارجی به شدت برخورد شود و به فرمایش امام علی(علیه السلام) باید با دشمن همان برخورد متقابلی صورت گیرد که وی انجام می‌دهد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 3 =