رمز برتری جامعه اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام”ابوتراب بهرامی” در جلسه شورای نظارت بر امر به معروف و نهی از منکر انتظامی استان ایلام گفت: تلاش در این حوزه نباید فقط در حد حرف و شعار باقی بماند بلکه باید در حوزه عمل تلاش کنیم که این فریضه در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: جامعه ما به واسطه آموزه های دینی جامعه ای مطلوب است اما کوتاهی نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر می تواند آن را به سوی تباهی سوق دهد.

رئیس عقیدتی سیاسی ناجا تصریح کرد:ما باید در درون ناجا این فریضه مهم را نهادینه و با مصادیق آن در جامعه مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه متولی امر به معروف و نهی از منکر عملی در حال حاضر نیروی انتظامی است گفت: در حوزه اقدام و عمل همه نهادهای فرهنگی باید در این زمینه تلاش کنند.

حجت الاسلام بهرامی یادآور شد: در ترویج امر به معروف و نهی از منکر همه بر هم ولایت دارند و باید این فریضه الهی در جامعه نهادینه شود تا شاهد ناهنجاری های اجتماعی در جامعه نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: هرگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شد و همه خود را مسؤول دانستند آن جامعه به سوی یک جامعه آرمانی پیش خواهد رفت و احساس امنیت در بین آحاد مردم تقویت می شود.

به گفته وی، اولویت مهم انتظامی استان، همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر در مجموعه است.

در ادامه این جلسه سرهنگ”مهدی محمدکریمی” معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان ایلام نیز در این جلسه گفت: یکی از اولویت های مهم انتظامی استان، همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر در مجموعه ستاد فرماندهی است.

وی افزود: با همدلی که بین مسؤولان انتظامی استان وجود دارد اقدامات فرهنگی و قرآنی بسیار خوبی در مجموعه پلیس در راستای توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در درون سازمان انجام شده است.

سرهنگ کریمی یادآور شد: در حوزه برون سازمانی و سطح جامعه نیز کارهای زیادی انجام شده است که می توان به اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 2 =