فهم ما در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هنوز بالا نرفته است

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در همایش دوره تربیت و تعالی فرماندهان و مسئولان ندسا (نهضت امر به معروف و نهی از منکر) سپاه پاسداران سراسر کشور که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: رمز ماندگاری افراد تلاش آن هاست.

وی با بیان اینکه خواسته های انسان ها براساس معرفتشان شکل می گیرد، افزود: باید بپذیریم که فهم ما هنوز در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بالا نرفته است و اگر می‌خواهیم فهم مان در این زمینه افزایش یابد، باید چند امر را انجام دهیم.

مدیر موسسه سیره شهدا بیان کرد: اگر می خواهیم نهضت امر به معروف اتفاق بیفتد و آسیب های منکر در جامعه کاهش پیدا کند، باید چشم مردم به باطن واجبات باز شود؛ باطن واجبات هزینه اعزام به بهشت است، باید بدانیم که خداوند نیازی به نماز ما ندارد.

حجت الاسلام ماندگاری گفت: معنای جمهوری اسلامی این است که مردم همه بخواهند اسلام به معنای واقعی در کشور وجود داشته باشد؛ باید بدانیم که اگر غیر اسلام را بخواهیم برکات دنیا و آخرت را از دست خواهیم داد.

وی تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در بدترین زمان که عصر جاهلیت بود به نهی از منکر پرداختند و توانستند مردم را که متعصب جاهلی بودند به افراد دینی تبدیل کنند.

حجت الاسلام ماندگاری خاطرنشان کرد: مهم ترین ویژگی امر به معروف این است که فرد خود عمل گرا باشد؛ امر به معروف زمانی باید صورت گیرد که فرد خود طاهر باشد نه اینکه بخواهد با گناه دیگران را امر به معروف کند.

وی گفت: اگر قرار است امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد، ابتدا باید از خود و سپس خانواده شروع کنیم.

مدیر موسسه فرهنگی سیره شهدا با بیان اینکه بهترین راه تبلیغ ارزش ها نشان دادن آن ارزش هاست، گفت: ما اگر می خواهیم امر به معروف شکل بگیرد، باید هزینه کنیم، چرا که هم اکنون دشمنان برای ترویج منکر و تعطیلی معروف وقت می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 1 =