امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد

 

به گزارش خوبان،جلسه ای با مضمون امر به معروف و نهی از منکر (ابلاغ حکمها و دستورالعملها) با حضور فرماندار و سایر مسؤولین ذیربط پیش از ظهر دیروز در محل فرمانداری شهرستان رشت تشکیل شد.
سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت، در اشاره به اهمیت امر به معروف گفت: ساختار زیبای وجودی هر انسان و شاخصه های برجسته شخصیتی و علمی وی در سایه امر به معروف و نهی از منکر می تواند تجلی یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: تمام ادارات و بخش ها باید شورای امر به معروف داشته باشند و در همه مدارس، نهادهای بسیج و در تمامی دهیاری ها و روستاها نیز باید گروه های امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود و نحوه ورود افراد در این مجامع در راستای تاثیرگذاری این مهم باید به گونه ای ممتاز و ویژه باشد .

مهدوی با اشاره به ضرورت نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در روابط اجتماع حاضر، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر که در سوره مبارک آل عمران به آن پرداخته شده ، نهادینه شود، ضریب قبولی انسانها در نزد خداوند بالاتر می رود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به دامنه گسترده این مهم، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست و منکرات بسیاری در ادارات به چشم می خورد که در این سطوح نیز باید این واجب دینی وارد شود.

مهدوی در ادامه به اشاعه امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد جاذبه در فضاهای مجازی، این چنین اشاره داشت: بخشداران با کمک ائمه جمعه می توانند در جهت پیشبرد اهداف اسلامی و دینی در سایت ها و رسانه ها، به گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

فرماندار شهرستان رشت افزود: با همدلی و همکاری می شود به صورت مستمر به این امر مهم و حیاتی پرداخته و در عین حال باید به طور موازی، برخورد جدی با افرادی شود که نیت تبلیغاتی سوء بر علیه دین مبین اسلام دارند.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =