فضای مجازی مدیریت نشده تهدیدی برای جامعه است

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از ستاد خراسان رضوی، دومین اجلاس سراسری«ع» (مخفف عفاف عزت عشق) در دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی مشهد آغاز به‌کار کرد؛ این اجلاس با حضور جمع کثیری از مسؤولین فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور و فعالین حوزه عفاف و حجاب با هدف معرفی آثار فاخر فرهنگی حوزه حجاب و عفاف برگزار شد.حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی؛ در این مراسم گفت: حجاب و زندگی عفیفانه مربوط به زنان و مردان است هرچند چادر ضروری است اما نباید به گذاشتن چادر بسنده کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه وجود حجاب و عفاف در خانواده موجب مصونیت جامعه می‌شود بر آثار عفاف در حوزه‌های مختلف اجتماعی تأکید کرد و گفت: ما باید در برخی مباحث اخلاقی پایه مثل حیا کارکنیم چراکه می‌تواند جلوه‌های مختلفی داشته باشد. وظیفه نظام اسلامی ، عمل به دستورات اسلام است. اگر تمام دستگاه‌ها در عمل به مصوبات فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل کرده بودند، وضع جامعه ما این‌گونه نبود. آنچه وظیفه است آن است که در حوزه فرهنگی و الگوسازی و بصیرت آفرینی باید کار فرهنگی گسترده انجام شود.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بخشی از مردم بااراده الهی برای حفظ نماد حجاب مبارزه می‌کنند و عده دیگری از انسان‌های مستکبر و خودخواه و بی‌غیرت دنبال پرده‌دری هستند و با تمام قوای فرهنگی آمده‌اند تا این نماد را بشکنند. برخی در داخل کشور بر طبل معنا نداشتن حریم خصوصی می‌کوبند.علاوه بر آن، فضای مجازی مدیریت نشده تهدیدی برای جامعه است و مدیریت این فضا ضروری است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به علت خطر تهدید ارزش‌های الهی در جامعه باید هم اندیشی شود و با بهره‌گیری از توان ارزشمند زنان و مردان متعهد جامعه اسلامی و استفاده از نگاه فرهیختگان و روشنفکران جامعه، حرکتی متفاوتی با آنچه تاکنون بوده است انجام شود. امروزه بیش از ۶۰ کانال فارسی زبان در راستای پروژه جنگ نرم دشمن بر علیه نظام اسلامی فعالیت می کنند.جبهه فرهنگی انقلاب باید با اتکا به خدا و اعتماد به نفس فعالیت کند، سخن از بحث عفت و عفاف سخن قابل‌توجه و مهمی است که در راهکارهای ارائه‌شده به اصل و اهمیت آن توجه شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =