استفاده از ظرفیت قانون برای همگانی کردن فریضتین

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از ستاد خراسان رضوی سید عبدالله ارجائی در جلسه اطاق فکر و تبلیغ استان که متشکل از علما وروحانیون دغدغه مند خراسان رضوی بود گفت: نبود قانون در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در طول انقلاب اسلامی موجب شده بوده که این فریضتین جایگاه اصلی خود را نتواند در بین سایر واجبات بدست آورد. البته امروز وجود قانون ظرفیت مهمی است و باید همه بخشهای جامعه و بخصوص علما و روحانیون به عنوان محل مراجعه مردم نسبت به تبیین آن ستاد امر به معروف و نهی از منکر را یاری کنند.

ارجائی اظهارداشت: امروز و به برکت نظام مقدس اسلامی وجود قانون تعریف، معروف و منکر مشخص شده و همه می توانند آمر به معروف و ناهی از منکر باشند، البته طبق قانون اجرا کننده مرتبه عملی فریضتین دولت تعریف شده است.

وی با اشاره به کم کاری در حوزه تبلیغ اجرای تذکر لسانی از اعضاء اطاق فکر و تبلیغ استان خواست در تحقق این مهم و فعال سازی اقشار مختلف جامعه در جهت همگانی شدن تذکر لسانی ستاد را یاری کنند. ستاد با وجود اعضایش معنا پیدا می کند و هر کدام از اعضاء ستاد طبق قانون باید وظایف ذاتی و دستگاهی خود را در جهت همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام دهند.

گفتنی است دراین جلسه هرکدام از اعضاء نقطه نظرات خود را در خصوص اجرایی شدن فریضتین بیان کردند. دعوت از حضور علما و مراجع، اجرای فریضتین از سوی مسؤولان آموزش و تشریح قانون برای روحانیون و افراد مرجع ، تقدیر از فعالان عرصه اجرایی فریضتین و توجه به امر به معروف و نهی از منکر در خانواده از جمله پیشنهادات نمایندگان اطاق فکر تبلیغ استان برای ستاد بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 17 =