دولت از ظرفیت آموزش و پرورش در اجرای فریضه امر به معروف استفاده کند

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت الاسلام سید احمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر  در همایش استانی ائمه جمعه و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی اظهار داشت: جایگاه این فریضه در جامعه اسلامی در ارتباط مستقیم با قرآن و آموزه های متعالی آن دارد.

وی تصریح کرد: طبیعی است که هر فرد دوست دارد در جایگاه خود بهترین باشد بنابراین قرآن به مردم توصیه می‌کند که بهترین امت باشید و بالاترین وظیفه مسلمان جهاد است.

وی گفت: آنچه که از مجموع روایات به دست می‌آید این است که باید نظام اسلامی برای امر به معروف و نهی از منکر از مردم استفاده کند در قانون اساسی نیز از مردم صحبت شده دولت نیز باید بستر را آماده کند تا مردم کارها را به دست گیرند.

این مقام مسؤول افزود: برای آوردن مردم در صحنه بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام شده یک قالب به‌دست آمده که بر اساس آن اگر اجرای این فریضه به روش مردم به مردم، دولت به مردم و آموزش و پرورش به مردم انجام شود بسیار اثربخش خواهد بود.

احمد زرگر با بیان اینکه آموزش و پرورش نیز در درون خود و مدارس باید معضلات را شناسایی کند و راهکار ارائه نماید، تصریح کرد: این سازماندهی به منظور ارتباط تنگاتنگ است چراکه اولین شرط در اثربخشی کارهای ستاد استفاده از نیروهای مردمی است و در این میان حتماً باید نیروها گزینش شوند و سپس آموزش ببینند و اشکالاتی که سابق بر این در فعالیتهای ستاد حادث شد ناشی از فقدان یا کمبود آموزش است.

وی گفت: دولت از ظرفیت آموزش و پرورش چه در مدارس و چه در سطح جامعه در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر استفاده کند.

زرگر افزود: از نیروها ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر صرفاً برای تذکر لسانی و کتبی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر تشکیل گروههای تخصصی از دل نیروهای آمر به معروف و نهی از منکر افزود: دقت عمل در آسیب شناسی ها بسیار اهمیت دارد و باید کاری شود که مردم به صحنه بیایند و مسؤولیت بپذیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 6 =