۱۲۰۰ مصداق واجب معروف و منکر احصا شده است

به گزارش خبرگزاری ایرنا سید عبدالله ارجائی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد ۶۵۰ مصداق مربوط به منکرات و ۵۵۰ مورد نیز به مصادیق معروف واجب ارتباط دارد.

وی ادامه داد: اگر فرهنگ مسؤولیت پذیری و مبارزه با بی تفاوتی در جامعه جاری باشد تمام موارد واجب امربه معروف و نهی از منکر درست می شود.

ارجایی افزود: جنس کار امر به معروف فرهنگی است و در این جهت یکی از راهبردهای ستاد نیز الگوسازی و تشویق می باشد به همین منظور ‘جشنواره مفلحون’ با هدف شناسایی و تقدیر آمران معروف و ناهیان منکر و همچنین الگوسازی و تشویق مردم به این موضوع راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: به تمام شوراهای اجتماعی محلات ابلاغ شده در جشنی که قبل از عید غدیر امسال برگزار می شود با شاخصهایی که مورد نظر است و با همکاری شهرداری ۱۰ آمرمعروف و ناهی از منکر برتر را انتخاب کنند.

این مقام مسؤول گفت: این افراد در یکی از مساجد محوری هر محله تقدیر می شوند و همچنین در تعداد کمتر در مراحل بعدی در سطوح منطقه ای و شهری مورد تشویق قرار می گیرند.

وی در ادامه مصداق انجام فریضتین را خبرنگاری توصیف و بیان کرد: اگر بخواهد امر به معروف مردم خطاب به مسؤولان موفق باشد بهترین گروه در این زمینه رسانه ها هستند که رسالت مطالبه گری را بر عهده دارند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =