بی حجاب باید با نفرت عمومی مواجه شود تا مقید شود

 

 

به گزارش وبسایت خبری و تحلیلی امیــن نیــوز آیت الله علم الهدی در گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی در مشهد افزود: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و در برابر ناهنجاریها مسؤول هستند لذا نباید فقط از نظام توقع داشته باشند این مشکلات را رفع کند.

وی ادامه داد: اگر جامعه نسبت به فرد بی حجاب عکس العمل نشان دهد و چنین فردی با نفرت عمومی، اعتراض و بی توجهی مردم روبرو شود به رعایت حجاب مقید می شود.

امام جمعه مشهد گفت: امامان جمعه باید در مدیریت وضع فرهنگی شهر خود به مردم رجوع کنند، آنها را به صحنه بیاورند و یک جریان مردمی به وجود آید که منکر شرعی را دفع کند.

وی افزود: امامان جمعه در یک دور باطل از توقعات قرار گرفته اند که در آن مردم از وی انتظار دارند تا با ابزار حکومتی مشکلات را حل کند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: از سوی دیگر نظام نیز انتظار دارد امامان جمعه با ارتباطی که با مردم دارند آنها را در کارها وارد کند و با واسطه امامان جمعه مورد حمایت مردم قرار بگیرد.

وی گفت: تکیه مردم به امامان جمعه به علت تشابه و مشارکت فکری امامان جمعه نیست بلکه به امام جمعه به عنوان نماینده نظام می نگرند که از راههای حکومتی مشکلات خود را حل و فصل کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در برخورد با مفاسد اجتماعی و به خصوص بدحجابیها مردم توقع دارند با ابزار قدرت این مسائل ریشه کن شوند.

وی ادامه داد: باید دانست مسؤولان نظام و محورهای اقتدار از قبیل نیروی انتظامی و قوه قضائیه در استفاده از ابزار قدرت دارای محدودیتهایی هستند و تا اندازه ای می توان از این ابزارها استفاده کرد.

آیت الله علم الهدی گفت: برخورد نظامی و انتظامی با مشکلات بدحجابی در حد پدافند فرهنگی است و نمی توان با فشار سرنیزه بی حجاب را محجبه کرد.

وی افزود: اینکه مردم خود کاری نکنند و فقط از مسؤولان توقع داشته باشند داستان قوم بنی اسرائیل را به ذهن متبادر می کند که حضرت موسی را تنها گذاشتند و از موسی خواستند تا او با خدایش به جنگ برود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =