آغاز به کار پایگاه عملیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر منطقه ثامن مشهد

به گزارش مشهد پیام به نقل از فارس، سید عبدالله ارجاعی در نشست تشریح آیین‌نامه و معارفه اعضای پایگاه عملیاتی امر به ‌معروف و نهی از منکر منطقه ثامن که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه منطقه ثامن پیشانی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: منطقه ثامن در مشهد مقدس یک ویژگی فوق‌العاده‌ای دارد و آن ابعاد بین‌المللی این منطقه است.

وی با بیان اینکه شیوه‌نامه اجرائی این پایگاه عملیاتی برای منطقه ثامن طراحی‌شده است، افزود: اگر بنا بود تمامی موضوعات قابل تصمیم‌گیری در این منطقه به ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان واگذار شود آن‌وقت کار بسیار مشکلی صورت می‌گرفت، در این راستا تدبیر بر این شد که در این منطقه ستادی مستقل شکل بگیرد.

دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی عنوان کرد: رسالت اصلی این پایگاه ایجاد هماهنگی بین متولیان مختلف حوزه امر به ‌معروف و نهی از منکر است، و همچنین باید گفت برای نخستین بار در نظام جمهوری اسلامی معروف و منکر تعریف قانونی پیدا می‌کند.

ارجاعی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال که دور جدید فعالیت‌های ستاد آغازشده تا به امروز هزار و ۲۰۰ منکر و معروف واجب توسط ستاد احصا شده است.

وی تصریح کرد: در شیوه‌نامه این پایگاه اهداف، ترتیب جلسات، وظایف، مأموریت و اعضا شورا تعریف‌ شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =