راهکارهای مهم در راستای اجرایی شدن فریضتین در حوزه آموزش وپرورش بررسی شد

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر ، علیرضا نخعی در گفتگو با روابط عمومی ستاد سیستان وبلوچستان گفت: شاید بتوان گفت که از وظایف مهم نظام آموزش و پرورش در هر استان و شهرستانی پس از آموزش خواندن و نوشتن چیزهایی است که هویت ملی (دین، زبان، ملیت و فرهنگ) یک ملت را تشکیل می دهد. پس ضروری است که در خانواده و مدرسه افراد از سنین خردسالی با عواملی که سبب می شود ایرانی از غیر ایرانی متمایز گردد آشنا شوند و مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در تربیت فرزندان ما علاوه بر آموزش علم آموزش امر به معروف و نهی از منکر است.

این مسؤول تبیین و ارتقاء و ترویج فضایل اخلاقی و معروف اسلامی در تعلیم و تربیت، تبیین راه‌های انتقال فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به نسل آینده و نقش تعلیم و تربیت در این زمینه را از اهداف پرداختن به این امر مهم در جامعه امروزی برشمرد و تصریح کرد: امر به معروف، فرمان دادن به معروف و کارهای نیک است که در اسلام معروف و شناخته شده است و نهی از منکر بازداشتن و منع کردن از ممنوعات شرعیه و ارتکاب بدی‌ها و زشتی‌ها است.

علیرضا نخعی راهکارهای مهم در راستای اجرایی شدن این دو فریضه الهی را در حوزه آموزش و پرورش، اصلاح نگرش مسؤولین فرهنگی و هنری نسبت به انجام این فریضه الهی منطبق با معیارهای اسلامی، ایجاد استراتژی واحد فرهنگی و هماهنگی کامل بین نهادهای فرهنگی جامعه و ایجاد تحولات ساختاری شگرف در جهت رسیدن به آرمانهای اسلامی بیان کرد.

مدیر آموزش و پژوهش امربه معروف و نهی از منکر سیستان بلوچستان در ادامه راهکارهای پیشنهادی برای احیاء این دو اصل بزرگ اسلام و عملی نمودن امر به معروف در حوزه تعلیم و تربیت را برشمرد و گفت: طرح مباحث امر به معروف در کتب درسی از دوره دبستان به بعد، تبیین جایگاه امر به معروف در تعلیم و تربیت به وسیله گویندگان، تشکیل اداره امر به معروف، که لازم است کودکان و نوجوانان و جوانان به خوبی با مسائل آشنا و به جایگاه عظیمی که این دو واجب در اسلام دارند واقف گردند. همچنین در دوره دانشگاه نیز مقتضی است اهمّ مسائل آن در یکی از کتب دروس عمومی که همه دانشجویان موظّف به خواندن آن هستند تبیین گردد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =