غفلت از تهاجم فرهنگی دشمن، عامل اصلی استیلای سیاسی و اقتصادی است

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی البرز،حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی،مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، ضمن گفتگوی خبری گفت: غفلت از تهاجم فرهنگی دشمن،عامل اصلی استیلای سیاسی و اقتصادی است.

حجت‌الاسلام مسعودی،یادآور شد: باید تلاش کنیم که فرهنگ ناب محمدی به معنای واقعی در جامعه اسلامی ما نهادینه شود چراکه غفلت از این امر مهم منجر به استیلای فرهنگی دشمن بر ارزش های اصیل ما خواهد شد.

این فعال فرهنگی در البرز،خاطر نشان کرد: دشمنان سعی می‌کنند با تغییر در باورها و ارزش های یک ملت استیلای خود را چه در زمینه اقتصادی و چه در زمینه فرهنگی به ثمر برسانند تا عزم و اراده ملی را در آن ملت ریشه کن کرده و بتوانند به اهداف خود که همان استثمار ملت ها در طول تاریخ بوده است، دست یابند.

مسعودی،خاطر نشان کرد:امروز دشمنان نظام اسلامی ما سعی دارند با تمسخر و استهزاء مسؤولان فرهنگی و سیاسی کشور بویژه در رسانه های خود آنان را در دید مردم کشور بد جلوه بدهند که ما باید با فعالیت فرهنگی و بهرگیری از شعار اقدام و عمل توطئه های آنان را نقش بر آب کنیم.

این فعال رسانه ای در البرز،یادآور شد:دشمنان با یک شبیخون فرهنگی همه جانبه چه در حوزه فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای باور های اصیل را ما هدف آماج خود قرار داده اند و متأسفانه حضور بعضی از جوانان پسر و دختر با پوشش نامناسب در معابر عمومی و پارک ها حکایت از این امر مهم دارد.

این مسئول فرهنگی، گفت:دشمن سعی می‌کند با بهرگیری از شیوه های جذاب و دلنشین جوانان و نوجوانان ما را از ارزش های اسلامی دور کنند به همین منظور دستگاه فرهنگی با همکاری دستگاه های اجرایی کشور باید با شناخت نقاط قوت و ضعف و با بهرگیری از توان تبلیغی بالا فرهنگ ریشه دار اسلامی را در جامعه نهادینه کنند.

این دلسوز فرهنگی در البرز،یادآور شد: عامل اصلی بقای این نظام اسلامی باورها و ارزش های است که این ملت غیور دارند و اگر دشمن در تهاجم فرهنگی همه جانبه موفق به انحراف این باور ها و ارزش ها شود آن روز روز استیلای سیاسی و اقتصادی دشمنان نظام خواهد بود.

وی گفت:همه آحاد جامعه بویژه دستگاه های فرهنگی باید برای مبارزه همه جانبه با تهاجم فرهنگی دشمن عزم خود را جزم کرده و نگذارند که این باورهای غلط و جاهلی مدرن جانشین فرهنگ ریشه دارناب محمدی که برگرفته از قرآن وآموزه های آن است شود.

حجت‌الاسلام مسعودی،در پایان گفت:در طول دوران ها اسلام عامل اصلی تقویت عزم و اراده در اشخاص بوده و در صورت عدم توجه به این امر مهم و تبلیغ اصولی آن ضعف و سستی در بین اقشار جامعه رشد یافته و آن جامعه از لحاظ اقتصادی ضعیف و وابسته خواهد شد به همین منظور همه ما باید با درنظر گرفتن شعار مقام معظم رهبری با همت مضاعف در راستای توسعه این فرهنگ ناب گام برداریم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − چهار =