انتقاد وزیر کشور از وضع حجاب در ادارات

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی در هشتاد و دومین نشست شورای اجتماعی کشور گفت: کسانی که به دستگاه ها وارد می شوند از ابتدا با پذیرش شرایط و قوانین مشخص که یکی از مهمترین آنها رعایت حجاب است، استخدام می شوند بنابراین باید همه ضوابط آن را رعایت کنند.

وی افزود: نباید اینگونه تلقی شود که فردی در دستگاهی کار می کند پس از گذشت زمان، یکی از ضوابط اصلی یعنی حجاب را رعایت نکند و دستگاه های حاکمیتی نیز موظفند درباره این مسائل جدی باشند و بازرسی ها و نظارت در این باره باید به صورت منصفانه و به دور از حب و بغض باشد.

وزیر کشور گفت: به نظر می رسد دستگاه ها به ویژه نهادهای حاکمیتی در این باره درباره کارمندان خود منفعل عمل می کنند و عکس العملی نشان نمی دهند حال آنکه در دیگر کشورها رعایت ضوابط و عمل به قوانین بسیار محکم و سخت گرفته می شود.

رحمانی فضلی افزود: حتی بخش های خصوصی زیرمجموعه دستگاه های حاکمیتی هم باید به این موارد توجه کنند چرا که آنها تابع قوانین جمهوری اسلامی مجوز فعالیت می گیرند مثلاً وزارت بهداشت باید به بیمارستان ها توجه کند تا این مسائل به حداقل برسد بنابراین نباید منفعل بود.

قائم مقام شورای اجتماعی کشور در ادامه با بیان اینکه در رعایت نحوه پوشش در بخش های خصوصی همچون مغازه ها و صنف های مختلف، باید از اتحادیه هایی که مجوز این فعالیت ها را داده اند خواسته شود تا در این باره پاسخگو باشند چرا که این اتحادیه ها به فروشگاه ها و مغازه ها براساس قوانین جمهوری اسلامی مجوز فعالیت داده اند و ضرورتی ندارد که به تک تک مغازه ها مراجعه و با افراد صحبت کنند بلکه هدف اصلی اتحادیه ها باشد که اگر اینگونه رفتار نکنیم کار پیش نمی رود.

وی در ادامه با اشاره به وضع اخلاقی در فضای مجازی گفت: بدون تردید سایت ها و کانال هایی که مسائل اخلاقی را رعایت نمی کنند و سوءاستفاده می کنند باید تعطیل شوند و هیچ ملاحظه ای در کار نباشد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در فضای مجازی متأسفانه چندان کارهای مثبت و ایجابی صورت نمی گیرد از نهادهای عضو شورای اجتماعی کشور خواست تا از علاقه مندان گروه های مردم نهاد به ویژه جوانان برای ورود به فضای مجازی به منظور کمک به ارتقاء مسائل اخلاقی کمک بگیرند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − پنج =