رعایت قانون اولین اصل اقامه فریضتین است

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ، سید عبدالله ارجائی دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر خراسان رضوی افزود: تشکل های مردم نهاد که برگرفته از متن جامعه هستند باید از سوی دیگر در چهارچوب قانون عمل کرده و موارد مورد نظر مردم را از مسؤولان مطالبه کنند. هیچ کس با بد اخلاقی، کم کاری، رشوه، اختلاس و به طور کلی منکرات موافق نیست و زمانی این معضلات در جامعه بروز و ظهور می کند که نظارت کم رنگ شده باشد.

ارجائی تصریح کرد: ستاد خراسان رضوی طبق نیاز سنجی علمی انجام شده، اجرای ۱۷ طرح را برای سال جاری برنامه ریزی کرده و اجراکننده همه این طرح ها تشکلهای امر به معروف فعال خواهند بود. مدیرانی که اعتقاد به کار شکنی دارند در مسیر تحقق اهدافشان موفق ترند. تشکلهای مردمی نیز باید دلسوزانه و درمسیر تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی گام بردارند ومتوجه این مساله باشند که اسم وعنوان و… ارجعیت آور نیست .

ارجائی با بیان اینکه در قانون ، حمایت از تشکلهای مردمی که در حوزه فریضتین فعال هستند برعهده ستاد امربه معروف و نهی از منکر گذاشته شده و هیچ تفاوتی بین یک گروه با گروه دیگر قائل نشده است.

این مقام مسؤول ضمن تشکر از فعالیتهای اعضای تشکل مردم نهاد رهروان معروف گفت: تشکیل گروههای تذکر لسانی آموزش دیده و حضور آنها در سطح شهر به حذف ناهنجاریها کمک می کند.

وی بیان کرد: برخی افراد ناخواسته مرتکب منکر می شوند ولی بعد از یک تذکر اصلاح رفتار می کنند.باید با زبان ملایم و از شیوه های نوین مردم را به نیکی دعوت کرد.

ارجائی گفت: قانون اجراکننده مرتبه عملی امر به معروف و نهی از منکر را دولت معرفی کرده و رعایت قانون، خود اولین اصل در اقامه فریضتین است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 14 =